Zamknij
REKLAMA

Gdzie naprawić telefon na gwarancji w Płońsku?

12.48, 10.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12.48, 10.01.2023

Kupując telefon, chcesz z niego korzystać przez maksymalnie długi czas w sposób bezproblemowy, jednak życie niekiedy pisze inne scenariusze. Zdarza się, że pojawia się usterka, która rodzi konieczność oddania urządzenia do naprawy. Gdzie ją zlecić w Płońsku, jeśli telefon znajduje się na gwarancji?

Czy naprawa na gwarancji jest możliwa?

Współczesne smartfony są wysoce wydajne i zaawansowane pod względem technologicznym, jednak zarazem bardzo delikatne. Upadek z wysoka, zalanie czy uderzenie o twardą powierzchnię mogą się skończyć całkowitym zniszczeniem telefonu, lecz wiele awarii da się z powodzeniem usunąć. Czy jednak niezależnie od przyczyny usterki naprawa może odbywać się na gwarancji, czyli bez konieczności płacenia za nią? Niestety nie – w niektórych przypadkach warunki gwarancyjne nie obowiązują.

Na usunięcie uszkodzeń w ramach gwarancji nie można liczyć, gdy powstały one w wyniku nieprawidłowego użytkowania smartfona i są rezultatem błędów właściciela. Jeżeli więc telefon wypadł Ci z dłoni, spadł na twardą posadzkę i się rozbił albo zanurzył w kałuży, możesz mieć pewność, że producent odmówi wykonania naprawy na gwarancji. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak zapłacić za usługę lub kupić nowy model, np. jeden z najlepszych Xiaomi, z którymi zapoznasz się pod adresem https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-xiaomi/.

Kiedy i jak skorzystać z gwarancji

To oznacza, że naprawa na gwarancji jest możliwa tylko wówczas, gdy usterki są efektem nieprawidłowego działania samego telefonu, a więc leżą po stronie producenta, a więc wynikają z czynników niezależnych od użytkownika. Klawiatura sama z siebie przestała odpowiadać? Sprzęt nie chce się włączyć? Głośnik jest za cichy? To tylko przykładowe sytuacje, w których można się zgłosić z naprawą na gwarancji. Pytanie w takim razie, dokąd powinni udać się w tym celu mieszkańcy Płońska?

Najbardziej oczywistym miejscem, które można odwiedzić, aby pozostawić telefon do naprawy na gwarancji, jest autoryzowany salon producenta. Co prawda w Płońsku nie ma takich punktów, ale już w Płocku, Nowym Dworze Mazowieckim czy tym bardziej Warszawie można je znaleźć. Jeśli zaś urządzenie zostało kupione w jednym z marketów elektronicznych albo u operatora telekomunikacyjnego, w razie potrzeby można skorzystać z ich pośrednictwa i zlecić naprawę gwarancyjną. U operatora telekomunikacyjnego można przy okazji dobrać kolejną usługę, np. telefon na kartę, którego aktualne oferty znajdziesz i porównasz pod adresem https://komorkomat.pl/na-karte/.

Naprawa w nieautoryzowanym serwisie

Przeanalizujmy jeszcze, gdzie nie należy pozostawiać telefonu do naprawy, o ile znajduje się on na gwarancji. W takiej sytuacji odradzamy korzystanie z pomocy serwisów nieautoryzowanych i osób prywatnych, ponieważ ich ingerencja w urządzenie oznacza jedno – utratę gwarancji. Nawet jeśli wszystkie czynności naprawcze zostaną przeprowadzone w sposób profesjonalny i z wykorzystaniem oryginalnych podzespołów, warunki umowy dopuszczają możliwość wyłącznie autoryzowanego serwisu.

W sytuacji, gdy usterka wynika z winy użytkownika, co wyklucza darmowy serwis gwarancyjny, może pojawić się dylemat dotyczący opłacalności naprawy. Skoro trzeba za nią zapłacić setki złotych, żeby utrzymać gwarancję, w przypadku tańszych telefonów często okazuje się ona niewarta swojej ceny. Wówczas mimo wszystko można skorzystać z nieautoryzowanych serwisów, godząc się z utratą gwarancji i oszczędzając w ten sposób pieniądze. Ostatecznie można też pomyśleć o kupnie nowego modelu, w którego wyborze pomoże Ci strona internetowa komorkomat.pl.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%