Zamknij
REKLAMA

Koń wpadł do szamba. Koparka na miejscu akcji ratunkowej strażaków

09:52, 21.09.2021 | RED
Skomentuj Strażacy uwolnili zwierzę po trwającej ponad dwie godziny akcji ratunkowej [Foto: OSP KSRG Joniec]
REKLAMA

Z niecodziennym zdarzeniem przyszło mierzyć się strażakom w poniedziałkowy wieczór we wsi Proboszczewice w gminie Joniec. Do nieużywanego i niezabezpieczonego szamba wpadł bowiem ...koń.

Na pomoc zwierzęciu ruszyło 10 strażaków z JRG Płońsk i OSP Joniec.

- Po stwierdzeniu, że otwór, przez który dostało się zwierzę jest zbyt mały, aby podjąć działania ewakuacyjne, dowódca akcji polecił zorganizowanie koparki. Z boku wykopano dół, zdemontowano ścianę zbiornika od tego szamba, po czym wyprowadzono całego i zdrowego konia na zewnątrz

- opisuje przebieg zdarzenia w Proboszczewicach st. bryg. Janusz Majewski z KP PSP w Płońsku.

Jak okazało się, szambo nie było użytkowane, znajdowało się w nim tylko trochę wody, co pozwoliło przeżyć zwierzęciu, które znalazło się w potrzasku.

Cała akcja uwolnienia koniec z szamba trwała blisko 2,5 godziny.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KońKoń

4 1

by się nie uśmiał. 10:23, 21.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Poeta Poeta

4 3

Koń zwalony do szamba, piękne to 12:21, 21.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Emerytka Płońsk 76l Emerytka Płońsk 76l

1 0

Kolejna lekcja dla PiSiorów. Dziś o TRZECIEJ podwyżce cen gazu w tym roku i jej wpływie na inflację dzięki PiSiorom. Przypominam PiSiorze: jeśli nie umiesz czytać, poproś o pomoc bliską osobę.
Start.
Od stycznia tego roku (dla PiSiorów: roku 2021), doczekamy sie dzięki PiS 3 podwyżek cen gazu (najnowsza zacznie się od października). Na tym sprawa się nie zamknie. Z tytułu dotychczasowych podwyżek gazowych ścieżka CPI podniesie się już w tym roku o ok. 0,2 p.p.. Wnioskowany przez dostawców energii wzrost taryf – zdarza się, że nawet o 40% - doda do konsumenckiej inflacji ok. 0,3 p.p. Z perspektywą dalszych dynamicznych wzrostów w kolejnych latach, bo tu wchodzą już w rachubę czynniki o charakterze strukturalnym (dekarbonizacja i emisyjność kosztować nas będą dzięki PiSiorom coraz więcej przez wiele lat). Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie poinformowała, że ciepłownicy będą wnioskować do URE o podwyżki cen ciepła od 10% do 30%. Akceptacja wniosku podnosi przyszłoroczną ścieżkę inflacji – w zależności od skali wzrostu - o 0,2-0,6 p.p. Tu kontynuację wzrostów także mamy jak w banku, bo ciepło zależy od energii. Wniosek? W roku 2022 – a również co najmniej w 2023 – nie ma szans, by zadziałał klasyczny efekt bazy statystycznej w historycznie zmiennych cenach energii. Tu zmienność bowiem została już jasno zadekretowana na wiele lat: podwyżka, podwyżka, podwyżka… Stąd nie ma szans, by ceny energii umożliwiły spadek wskaźnika inflacji headline CPI w ujęciu r/r. A to z kolei oznacza, że średnioroczna inflacja w 2022 będzie wyższa niż w 2021, rosnąc – według moich prognoz - z 4,5% do 4,9%. Cała Europa będzie mieć problem z inflacją. ECB też, ponieważ modele makro nie uwzględniają występowania permanentnych szoków podażowych. W przeciwnym razie inflacja na podstawie ich wskazań w okresie prognozowania nigdy nie zbiegałaby do celu. Ale my, Polska, rządzona przez rozmodlone bolszewickie ameby z PiSu – jak zawsze – będziemy w awangardzie problemów, bo nasze szoki inflacyjne na tle "ich" szoków, są z pewnością "najmojsze", a nawet "najnaszszejsze".
To dzięki wam PiSiory i waszym głosom KAŻDY POLAK zapłaci minimum 40% więcej za gaz. Brawo. 21:54, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%