Zamknij
REKLAMA

To była egzekucja. Archiwum X zainteresowane sprawą zabójstwa sprzed lat

15:33, 08.12.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: policja.waw.pl/zdjęcie ilustracyjne]

Od tej bezwzględnej, brutalnej zbrodni minęło już 15 lat. Jej sprawcy do tej pory nie zostali wykryci. Nie wiadomo również kim był zamordowany mężczyzna. W czerwcu 2004 roku na Wiśle w rejonie wsi Zdziarka w gminie Czerwińsk wędkarz zauważył w wodzie przy brzegu zwłoki... Sprawą zainteresowali się ostatnio policjanci stołecznego archiwum X. 

Ciało mężczyzny w wieku około 30, 40 lat zawinięte było w siatkę ogrodową, którą dodatkowo obciążono. Denat miał skrępowanie nogi, głowę owiniętą taśmą, do ust włożono mu knebel, a ręce były spięte kajdankami. Na ciele, w okolicach głowy i szyi, miał rany tłuczone i kłute - przypomina płońska prokuratura rejonowa. 

- To była ewidentna egzekucja. Zwłok chciano się pozbyć i wrzucono je do rzeki - mówi szefowa płońskiej prokuratury Ewa Ambroziak. - Po kilku miesiącach sprawę o zabójstwo umorzono z powodu niewykrycia sprawców. 

W Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu podjęto się próby zrekonstruowania twarzy znalezionego w rzece mężczyzny. - Jako że głowa denata była w zaawansowanym rozkładzie, nie byliśmy w stanie ustalić jego rysów twarzy. Udało się to mniej więcej zrobić na podstawie czaszki - tłumaczy Ewa Ambroziak. - Tak więc mamy fotografię denata z tzw. superprojekcji, mamy daktyloskopię, mamy badania genetyczne, ale dalej nikt nie potrafi dopasować osoby. Nie wiemy kto to jest, stąd ciężko powiedzieć, kto to zrobił, kim jest ten człowiek, czym się zajmuje - dodaje prokurator. - Publikacje prasowe w celu ustalenie personaliów, nie przyniosły pożądanych efektów. 

W ostatnich dniach do Prokuratury Rejonowej w Płońsku zgłosili się funkcjonariusze zespołu do spraw przestępstw niewykrytych – archiwum X wydziału do walki z terrorem kryminalnym KSP i zabójstw. 

- Wypożyczono od nas tę dość starą sprawę z terenu gminy Czerwińsk. Przekazaliśmy akta. Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw typują człowieka, który zaginął, że to może być ten, który u nas został wyłowiony z Wisły kilkanście lat temu. Mają podobną osobę, która gabarytami i nnymi cechami może odpowiadać mężczyźnie, na którym wykonano tę egzekucję - kończy prokurator Ambroziak. 

[ZT]4636[/ZT]

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KocikKocik

9 0

Dzięki Bogu za archiwum X 19:36, 08.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlonszczaninPlonszczanin

3 0

A moze to urbaniak bo chyba go nie znalezli jeszcze? 19:20, 13.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone