Zamknij
REKLAMA

Płońszczanin jechał z wybitą tylną szybą... Co wykryła policyjna kontrola?

11:05, 02.12.2019 | REDAKCJA
Skomentuj
REKLAMA

W nocy z piątku na sobotę, około godz. 1:10 dyżurny płońskiej komendy skierował patrol ruchu drogowego na ul. Sienkiewicza w Płońsku. Od strony Sochocina miał jechać osobowy opel z wybitą tylną szybą. Gdy tylko policjanci zauważyli pojazd, zatrzymali go do kontroli. Kierowcą tego auta okazał się być 24-letni płońszczanin.

- Mężczyzna od razu przyznał się mundurowym do tego, że nie posiada prawa jazdy. Policjanci poddali go badaniu na trzeźwość, z wynikiem blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, w czasie sprawdzenia 24-latka w policyjnych bazach danych okazało się, że  ma on czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pijany kierowca odpowie teraz za 2 przestępstwa: jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu. Poza wysoką karą grzywny i dożywotnim zakazem kierowania pojazdami, grozi mu kara 5 lat więzienia - przekazuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

Z kolei wczoraj po południu w Płońsku przy ulicy Młodzieżowej uwagę policjantów płońskiej drogówki zwrócił styl jazdy kierowcy osobowego opla.

- Mężczyzna nerwowo wykonywał manewry na drodze i nie mógł zachować prostego toru jazdy. W czasie kontroli drogowej okazało się, że jest to 36-letni płońszczanin i jest pijany. Kierowca miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że pojazd, którym kierował mężczyzna, nie posiada aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC - mówi oficer prasowy płońskiej policji. 

Mężczyźnie grozi teraz wysoka kara grzywny, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Bezprawie w PowiecieBezprawie w Powiecie

8 1

I co z tego i tak będą dalej jeździć. Znam nie jednego takiego co już parę razy był zatrzymany po pijaku i nadal jeździ śmiejąc się z Czerwińskich Policjantów. 13:18, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zbyt niskie kary zbyt niskie kary

2 0

prowadzenie pod wpływem powinno być traktowane jak usiłowanie zabójstwa przecież to potencjalny morderca. 06:18, 04.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA