Zamknij
REKLAMA

Przy Wolności kierowca skody potrącił na pasach kobietę - podsumowanie akcji 'Znicz 2019'

12:33, 04.11.2019 | REDAKCJA
Skomentuj
[Foto ilustracyjne/ESKA INFO Szczecin]
REKLAMA

W czasie tegorocznej akcji „Znicz" na drogach powiatu płońskiego doszło do 11 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku, w którym została ranna kobieta. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Wzmożone działania policjantów w okolicach cmentarzy i drogach powiatu płońskiego trwały do 3 listopada.

W tym roku akcja "Znicz" rozpoczęła się w czwartek, 31 października, a zakończyła 3 listopada. - Nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych czuwali codziennie płońscy policjanci. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych - mówi podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

- W czasie wydłużonego świątecznego weekendu na drogach powiatu płońskiego doszło do 11 zdarzeń drogowych. 10 z nich były to kolizje, a jeden wypadek. Do wielu zdarzeń doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości. Trudności przysporzyła także zmienna aura - dodaje rzecznik prasowy płońskiej policji. 

Do wypadku doszło w czwartek po południu w Płońsku przy ulicy Wolności. 74-letni płońszczanin, kierujący osobową skodą, na przejściu dla pieszych potrącił 68-letnią kobietę. Piesza, jak się okazało, w wyniku zdarzenia doznała złamania ręki. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

W ciągu czterech dni policjanci, mimo licznych apeli, zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierujących, a czterem "piratom drogowym" zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h.

**********************************************************************************************************************************

- Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do nekropoli, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo nawiedzającym groby Polakom. Oprócz umundurowanych patroli na cmentarzach służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych. Ich zadaniem było zapobiegać kradzieżom - za Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

AnnaAnna

0 7

Witam, bardzo prosze poszkodowana w wypadku pieszą lub kogoś z rodziny o kontakt na adres e-mail: [email protected] Pozdrawiam 13:24, 04.11.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LiliLili

3 0

Wal 17:35, 04.11.2019


twój extwój ex

3 0

anka, nadal bierzesz z Du Py do Mor Dy ? 19:11, 05.11.2019


MieszkaniecMieszkaniec

8 1

Uprasza się policję o częstszy postój wieczorem na ul.Grunwaldzkiej na odcinku pomiędzy rynkiem a mostem, najlepiej na wysokości ławki z menelami. Zrobicie dobry wynik na piratach a i spokojnie będzie można po pasach przejść. Pozdrawiam 13:28, 04.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MenelMenel

1 3

Ty pewnie jak Hitler i Stalin do wyższych celów stworzony (tak czy inaczej to są ludzie). 17:38, 04.11.2019


Janusz Janusz

8 2

01.11 uciekalem z chodnika z rodziną bo pani musiała zaparkować na chodniku na wysokości banku Milenium i iść do bankomatu i się pytam gdzie ta policja?! 13:50, 04.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obywatelu broń się sobywatelu broń się s

4 7

Teraz już wiem skąd się biorą memy o Januszach...
Powiedział co wiedział. 14:03, 04.11.2019


REKLAMA