Zamknij
REKLAMA

Przy Wolności kierowca skody potrącił na pasach kobietę - podsumowanie akcji 'Znicz 2019'

12:33, 04.11.2019 | REDAKCJA
Skomentuj [Foto ilustracyjne/ESKA INFO Szczecin]
REKLAMA

W czasie tegorocznej akcji „Znicz" na drogach powiatu płońskiego doszło do 11 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku, w którym została ranna kobieta. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Wzmożone działania policjantów w okolicach cmentarzy i drogach powiatu płońskiego trwały do 3 listopada.

W tym roku akcja "Znicz" rozpoczęła się w czwartek, 31 października, a zakończyła 3 listopada. - Nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych czuwali codziennie płońscy policjanci. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych - mówi podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

- W czasie wydłużonego świątecznego weekendu na drogach powiatu płońskiego doszło do 11 zdarzeń drogowych. 10 z nich były to kolizje, a jeden wypadek. Do wielu zdarzeń doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości. Trudności przysporzyła także zmienna aura - dodaje rzecznik prasowy płońskiej policji. 

Do wypadku doszło w czwartek po południu w Płońsku przy ulicy Wolności. 74-letni płońszczanin, kierujący osobową skodą, na przejściu dla pieszych potrącił 68-letnią kobietę. Piesza, jak się okazało, w wyniku zdarzenia doznała złamania ręki. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

W ciągu czterech dni policjanci, mimo licznych apeli, zatrzymali też trzech nietrzeźwych kierujących, a czterem "piratom drogowym" zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h.

**********************************************************************************************************************************

- Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do nekropoli, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo nawiedzającym groby Polakom. Oprócz umundurowanych patroli na cmentarzach służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych. Ich zadaniem było zapobiegać kradzieżom - za Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (7)

AnnaAnna

0 7

Witam, bardzo prosze poszkodowana w wypadku pieszą lub kogoś z rodziny o kontakt na adres e-mail: [email protected] Pozdrawiam 13:24, 04.11.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LiliLili

3 0

Wal 17:35, 04.11.2019


twój extwój ex

3 0

anka, nadal bierzesz z Du Py do Mor Dy ? 19:11, 05.11.2019


MieszkaniecMieszkaniec

8 1

Uprasza się policję o częstszy postój wieczorem na ul.Grunwaldzkiej na odcinku pomiędzy rynkiem a mostem, najlepiej na wysokości ławki z menelami. Zrobicie dobry wynik na piratach a i spokojnie będzie można po pasach przejść. Pozdrawiam 13:28, 04.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MenelMenel

1 3

Ty pewnie jak Hitler i Stalin do wyższych celów stworzony (tak czy inaczej to są ludzie). 17:38, 04.11.2019


Janusz Janusz

8 2

01.11 uciekalem z chodnika z rodziną bo pani musiała zaparkować na chodniku na wysokości banku Milenium i iść do bankomatu i się pytam gdzie ta policja?! 13:50, 04.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obywatelu broń się sobywatelu broń się s

4 7

Teraz już wiem skąd się biorą memy o Januszach...
Powiedział co wiedział. 14:03, 04.11.2019


REKLAMA