Zamknij
REKLAMA

W tle było słychać płaczący głos innego mężczyzny, który wołał: "Mamo, ratuj!"...

13:01, 06.09.2019 | za info KPP w Płońsku dodał RED
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek w Płońsku miała miejsce próba wyłudzenia pieniędzy od starszej osoby. 

Do seniorki, mieszkanki Płońska, zadzwonił wczoraj po południu mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz z miejscowej jednostki policji.

- Fałszywy policjant poinformował swoją rozmówczynię o wypadku drogowym spowodowanym przez jej syna. Ranna miała zostać kobieta i w stanie ciężkim trafić do szpitala. Oszust twierdził, że przekazanie kilkudziesięciu tysięcy euro uratuje syna seniorki przed wiezieniem i roszczeniami ze strony poszkodowanej - relacjonuje przebieg zdarzenia podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. - W tle było słychać płaczący głos innego mężczyzny, który wołał: "Mamo, ratuj!". Czujny mąż starszej pani, przejął od niej słuchawkę i po wysłuchaniu historii przedstawionej przez fałszywego policjanta, poinformował, że wszystko sprawdzi dzwoniąc na policję. Oszust natychmiast się rozłączył - dodaje oficer prasowy płońskiej komendy. 

Aby nie paść ofiarą oszustów apelujemy o ostrożność i czujność . Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukiwać.

Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:

- w przypadku telefonicznej prośby o pożyczkę zawsze sprawdźmy, czy nasz krewny faktycznie potrzebuje pomocy finansowej. Nawet wtedy, gdy rozmowa nie wzbudzi naszych podejrzeń, lepiej się upewnić i nie uprzedzając krewnego oddzwonić do niego na znany nam wcześniej numer,

- w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że z prośbą o pożyczkę zwrócił się nie członek rodziny, ale podający się za niego oszust należy natychmiast powiadomić Policję.

Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego tak ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji. Apelujemy do krewnych osób starszych i samotnych, by zadbać o ich bezpieczeństwo. Dobrze byłoby uczulić ich na czyhające zagrożenia, opowiedzieć o zdarzeniach, które już miały miejsce, podać przykłady. Należy także często kontaktować się ze starszymi i samotnymi członkami rodziny, pytać o odwiedzających i niepokojące sytuacje. Za każdym razem, gdy coś wzbudza nasze podejrzenia należy zgłosić swoje obawy na policję, która podejmie odpowiednie kroki i być może złapie oszustów na gorącym uczynku.

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

(za info KPP w Płońsku dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone