Zamknij
REKLAMA

Ukrainiec potrącony przez ciężarówkę. Bez odblasków za to pod wpływem alkoholu

12:15, 29.08.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: slaska.policja.pl/zdjęcie ilustracyjne]

Płońscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego, do którego doszło minionej nocy na krajowej 62-ce w okolicach Chociszewa w gm. Czerwińsk. 33-letni pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło w nocy, około godz. 1 na krajowej 62-ce w okolicach miejscowości Chociszewo. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 33-letni obywatel Ukrainy został potrącony przez ciężarowego mercedesa z naczepą poza obszarem zabudowanym. Mężczyzna nie miał na sobie elementów odblaskowych. Zarówno pieszy jak i ciężarówka poruszali się w tym samym kierunku, w stronę Zakroczymia - podaje szczegóły zdarzenia podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

33-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. - Wstępnie ustalono, że był nietrzeźwy. Pobrana została od niego krew do badań. Kierujący mercedesem 36-latek z pow. nowodworskiego został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy - dodaje oficer prasowy. 

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego osoby poruszające się poza obszarem zabudowanym po zmroku mają obowiązek nosić elementy odblaskowe na odzieży. Dzięki nim piesi stają się widoczni dla kierujących pojazdami nawet z odległości 150 metrów.

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

looploop

2 12

a szoferzyna pewnie oglądał film na laptopie. No, ale jechał prawidłowo. Zero przewidywania. Wypełniał misję, żeby polski naród miał co jeść. I nic poza prowadzeniem ciężarówki go nie interesuje. 13:26, 29.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

nicknick

5 1

Nie miał odblasków, rowerzyści muszą się w końcu nauczyć że muszą mieć na sobie odblaski, bez nich nie są widoczni, można ich dostrzec dopiero w ostatniej chwili gdzie już nue ma czasu na reakcję 14:54, 29.08.2019


Kiero.Kiero.

4 1

Widać że nie jesteś zawodowym kierowcą i mało wiesz o jeździe w nocy 18:29, 29.08.2019


REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone