Zamknij
REKLAMA

Podziękowania za ofiarną służbę i trud w ratowanie życia [FOTO]

17:08, 10.05.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: Dawid Turowiecki]

Płońscy strażacy jedno marzenie mają już na pewno spełnione - pracują od kilku miesięcy w nowoczesnej komendzie. W piątek wielu z nich świętowało kolejny sukces, tym razem zawodowy, podczas Dnia Strażaka, kiedy to wręczono im odznaki zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej i przyznano awanse na wyższe stopnie służbowe. 

Uroczysta zbiórka miała miejsce w nowych murach Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia meldunku przez dowódcę ceremonii przybyłemu przełożonemu, st. bryg. Mirosławowi Jasztalowi, zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie. 

- Obchody Dnia Strażaka to doskonała okazja do podziękowań zarówno pracownikom Państwowej Straży Pożarnej, jak i ochotnikom za ich ofiarną służbę i trud włożony w ratowanie życia mieszkańców - mówił w obecności licznych gości, w tym samorządowców, st. bryg. Paweł Jakubowski, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. - Osoby będące w potrzebie, wiedzą, że mogą na nas liczyć w każdej sytuacji. Wszyscy wiedzą jak cenna jest wasza działalność. Wykazujecie się dużym zaangażowaniem i  profesjonalizmem przy działaniach ratowniczych - kontynuował, przypominając, że w samym 2018 roku na terenie powiatu płońskiego było 1621 zdarzeń wymagających interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej, a w porównaniu do 2017 r. liczba zdarzeń, co istotne, wzrosła o 28 proc.  

Jednym z głównych punktów okolicznościowej uroczystości było nagrodzenie strażaków, będące wyrazem pozytywnej oceny ich służby i zaangażowania. 

I tak, postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złota Odznaka Zasłużonego dla Ochrony Przeciwpożarowej trafiła do Dariusza Brzezińskiego, Andrzeja Drążkiewicza i Andrzeja Głowackiego. Srebrna natomiast do Jarosława Zająca. 

W uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczony został
druh Stanisław Jan Woźniak.

Strażakom przyznano również awanse na wyższe stopnie. Z kolei dyplomy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo – gaśniczych oraz za wzorową postawę i wysoki osiągnięcia w realizacji zadań służbowych otrzymali: bryg.  Janusz Majewski i asp. Jacek Maliszewski. 

W imieniu odznaczonych i awansowanych głos zabrał mł. bryg. Robert Kujawski. - Taki dzień jak dzisiaj uświadamia nas, że nasz codzienny trud, zaangażowanie i poświęcenie,m oprócz satysfakcji i społecznej aprobaty, znajduje uznanie również w oczach naszych przełożonych. Cieszymy się, bo każde odznaczenie, awans, czy wyróżnienie nie tylko dotyczy samej osoby zainteresowanej, ale jest wyrazem szacunku dla całej naszej grupy zawodowej. Jest nam szczególnie miło, że możemy pełnić służbę w takiej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. 

Obowiązki Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Płońsku przejął wspomniany bryg. Janusz Majewski, któremu pogratulowali przełożeni, a on sam oddał hołd sztandarowi. Zastąpił on na tym stanowisku odchodzącego na emeryturę, Grzegorza Domańskiego. 

Więcej zdjęć znajdziecie poniżej. 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone