Zamknij
REKLAMA

Płońska prokuratura: Są oskarżenia za ustawiane ''stłuczki"

09:54, 07.01.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Prokurator rejonowy Ewa Ambroziak [Foto: Redakcja/Archiwum]

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom - mieszkańcom gminy Załuski i okolic - którym zarzuca się udział w wyłudzaniu odszkodowań komunikacyjnych. 

Grupa, która organizowała fikcyjne stłuczki, wkrótce stanie przed sądem. Oskarżeni zarabiali na naciąganiu towarzystw ubezpieczeniowych na niemałe odszkodowania. 

- W toku żmudnego śledztwa ustaliliśmy, że kolizje były tzw. ustawkami dla celów odszkodowawczych - mówi nam Ewa Ambroziak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Płońsku, która osobiście prowadziła tę sprawę. 

Cały proceder, jak dowiadujemy się, rozpoczął się w pierwszy kwartale ubiegłego roku. - Mieliśmy blisko 20 spraw szkodowych z kilku firm ubezpieczeniowych. Dokonaliśmy analizy, udowadniając co najmniej 10 takich ustawek. Podstawiano gorszy samochód, w którego lekko uderzało auto lepszej marki, np.: porsche cayanne, bądź lexus - dodaje Ewa Ambroziak. - Wyciągano z tego duże sumy pieniędzy. Odszkodowania sięgały nawet 20 tys. złotych. 

Jak natrafiono na trop tej grupy przestępczej? - ,,Towarzystwo wzajemnej adoracji" raz trochę się zagalopowało. Policja dostała informację, że podobna kolizja już miała miejsce. Po nitce do kłębka okazało się, że to była kolejna akcja z fikcyjną stłuczką. Firmy ubezpieczeniowe wykazały się pełną gotowością do współpracy - wyjaśnia prokurator Ambroziak. - Poza tym taki proceder był ryzykowny, różne sytuacje mogły się zdarzyć na drodze, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie ludzi - dodaje. 

Oskarżonych jest siedmiu mężczyzn i jedna kobieta, w wieku od 30 do 40 lat, w tym osoba, która tym wszystkim kierowała. Za takie oszustwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Krzysiu Krzysiu

5 0

Człowiek tylko kombinuję podziwiam! Tu stłuczka tam koka tam prowizja tu coś kapnie z roboty tu okręci tam zakręci na legalu i na nielegalu. Coś jest w tej naszej mentalności. Najgorsi są Ci co się wyrwali z bidy kilka lat wstecz a teraz strugają wielkich "alwaro", zamiast grosz skromności zachowywać. Idzie do lasu niech wam poukłada w głowie. 17:44, 07.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

niestetyniestety

7 0

Przez tego typu krętaczy, oszustów i wyłudzaczy, musimy płacić coraz wyższe OC i AC, bo firmy ubezpieczeniowe co roku podwyższają opłaty. Ci oszuści uważają się za bardzo przedsiębiorczych i nie wiem, za co można ich podziwiać? Niestety, to są typowi cwaniacy i nieroby, szukający łatwego i szybkiego zarobku. Powinni zwrócić wszystkie wyłudzone pieniądze wraz z odsetkami i być przykładnie ukarani. 20:14, 07.01.2019


haha

1 0

Chłopki roztropki, a raczej cwaniaki. 20:04, 10.01.2019


DrdDrd

1 0

Po co do więzienia ich pchać. Do prac spelczenych ich wysłać niech odrobią z nawiązką wyludzone pieniądze 08:02, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone