Zamknij
REKLAMA

Nocny rajd 13-latka kradzionym autem z finiszem na słupie!

12:04, 11.09.2018 | za info KPP w Płońsku dodał RED
REKLAMA
Skomentuj
Skierowani na miejsce kryminalni na podstawie zabezpieczonych śladów i zapisu monitoringu ustalili, że sprawcą kradzieży najprawdopodobniej jest 13-letni mieszkaniec gminy Czerwińsk n/Wisłą. [Foto: Redakcja/Archiwum]/Zdjęcie ilustracyjne]

Nastolatek, któremu tak bardzo spodobało się cudze auto, wkrótce odpowie przed sądem rodzinnym. Nocny rajd kradzionym samochodem 13-latek zakończył na słupie. Pomylił pedał hamulca z gazem... Pojazd co prawda porzucił, ale szybko trafił w ręce płońskich stróżów prawa. 

Kilka dni temu płońscy policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży osobowego audi, do której doszło w Goworowie (gm. Czerwińsk). - Jak wynikało z ustaleń, właściciel pojazdu pozostawił auto na noc na swojej posesji wraz z kluczykami w stacyjce. Następnego dnia rano mężczyzna zorientował się, że auta nie ma. Gdy odnalazł je na polnej drodze wezwał policję. Samochód miał uszkodzone opony i był cały poobijany - relacjonuje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

Skierowani na miejsce kryminalni na podstawie zabezpieczonych śladów i zapisu monitoringu ustalili, że sprawcą kradzieży najprawdopodobniej jest 13-letni mieszkaniec tej samej gminy. - W czasie przesłuchania nieletni przyznał się do zabrania pojazdu. Przyznał też, że nie zna zasad ruchu drogowego i nigdy nie jechał żadnym autem po drodze publicznej. Uszkodzenia pojazdu powstały w czasie nocnego rajdu, który urządził sobie po okolicznych miejscowościach. Nastolatek w czasie jazdy pomylił pedał hamulca z gazem, auto wpadło w poślizg, a nieletni kierowca stracił nad nim panowanie. Auto zjechało na pole i uderzyło w słup. Jednak po tym zderzeniu pojazd był na tyle sprawny, że młodzieniec wrócił nim do miejscowości, z której zabrał auto i porzucił je na polnej drodze - dodaje oficer prasowy płońskiej policji. 

13-latek usłyszał już zarzut kradzieży pojazdu. Wkrótce sprawą zajmie się sąd do spraw rodzinnych i nieletnich.

(za info KPP w Płońsku dodał RED)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone