Zamknij
REKLAMA

Na 'pracownika banku' oszukali 40-latkę. Kobieta straciła prawie 10 tys. zł

16:21, 04.08.2022 | RED
Skomentuj [za ledziny.pl/grafika ilustracyjna]
REKLAMA

40-latka padła ofiarą oszustów działających "na pracownika banku". Będąc przekonana, że chroni swoje oszczędności przed przestępcami, kobieta zainstalowała wskazaną przez fałszywego bankowca aplikację i wykonał kilka transakcji na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych! Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych lub bankowych!

Do płońskiej komendy zgłosiła się 40-letnia warszawianka, przebywająca czasowo w jednej z miejscowości na terenie powiatu płońskiego, która z konta bankowego straciła prawie 10 tys. zł.

- Z jej relacji wynikało, że na numer telefonu komórkowego zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika firmy zajmującej się wychwytywaniem osób, które są na "czarnej liście". Twierdził, że jedna z takich osób próbowała dokonać przelewu z konta 40-latki na kwotę 600 zł

- podaje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

Chwilę później do kobiety zadzwonił fałszywy pracownik banku.

- By zablokowanie przelewu było możliwe, polecił mieszkance Warszawy zainstalowanie na telefonie konkretnej aplikacji i postępowanie zgodnie z pojawiającymi się w niej poleceniami. 40-latka zalogowała się na swoje konto bankowe, a następnie, gdy wyświetlały jej się wskazane przez rozmówcę kwoty, potwierdzała je wygenerowanymi kodami do płatności mobilnych. Kiedy rozmowa telefoniczna nagle została przerwana, kobieta zorientowała się, że z jej konta ktoś wypłacił pieniądze w dwóch bankomatach

- dodaje oficer prasowa płońskiej policji. 

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych lub bankowych. Nie powinno się ulegać namowom rozmówcy o zainstalowanie na swoim telefonie, tablecie czy komputerze programu czy aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia. O wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast poinformować policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

[ZT]10888[/ZT]

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

FtFt

2 3

Powiatowe telenowele. W Powiecie takie oszustwa? Niczego nie wstydzą się. Co za ludzie 23:11, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZiutekZiutek

0 0

Warszawianka, nie stara, a durna. Jak ona te pieniądze zdołała zarobić i zaoszczędzić? Na pupie?? 07:58, 08.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%