Zamknij
REKLAMA

Angelo Radzikowski błaga o pomoc. Już nie dla siebie tylko dla Antosia

11.11, 21.11.2022 RED Aktualizacja: 11.22, 21.11.2022
Skomentuj [fot.: zbiory Fundacji]
REKLAMA

- Jak Państwo pamiętają jakiś czas temu sam potrzebowałem pomocy i dzięki dobroci serc ludzi dalej żyję, a za otrzymaną pomoc postanowiłem się odwdzięczyć - została założona Fundacja ''Wszyscy Razem'', aby pomagać dalej - przekazuje za naszym pośrednictwem Angelo Radzikowski, którego jeszcze nie tak dawno płońszczanie, i nie tylko płońszczanie, wspierali w walce z mukowiscydozą. Dziś Angelo apeluje o pomoc dla Antosia. 

- Na ten moment błagam każdego o pomoc w prawie naszego podopiecznego Antoniego Czerkasa, który potrzebuje operacji w Stanach. My jako Fundacja zbieramy na przelot medyczny, który oscyluje na kwotę przeszło 260 tysięcy złotych. Błagam o pomoc w zebraniu tej sumy pieniędzy - podaje Angelo Radzikowski, prezes wspomnianej Fundacji. 

''Antoś urodził się z ciężką wadą serca – Zespołem Ebsteina, przerwanym łukiem aorty, ubytkami w przegrodzie międzykomorowej i niewydolnym sercem. Już po porodzie rozpoczęła się walka o jego życie. Miał podawany lek, który utrzyma go przy życiu do momentu pierwszej operacji, a gdy miał zaledwie 10 dni przyszedł pierwszą operację… Operację ratująca życie, która trwała 8 godzin. Stan Antosia był ciężki, a klatka piersiowa była otwarta przez 2 dni… Był w śpiączce i pod respiratorem, walczył o każdy oddech. Kolejny miesiąc spędził na oddziale intensywnej opieki medycznej. Po wielu próbach odłączenia go od respiratora, w końcu się udało. Po 2 miesiącach spędzonych w szpitalu wyszliśmy do domu szczęśliwi, że wszystko jest dobrze. Niestety kolejne kontrole i badania wykazały, że stan serduszka się pogarsza. Zaczęliśmy szukać ratunku po za granicami kraju i znaleźliśmy klinikę specjalizującą się w tego typu operacjach. Lekarze w Pittsburghu podejmą się operacji Antosia. Koszty są ogromne i wynoszą ponad 1mln złotych, dlatego proszę o wsparcie dla naszego synka. Ważny jest każdy dzień, każdy grosz, a dla Nas rodziców najważniejsze jest Nasze dziecko'' - czytamy na stronie Fundacji założonej przez mieszkańca Płońska.

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIECIE TUTAJ

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%