Zamknij
REKLAMA

W Raciążu mieszkańcy już poczuli świąteczny klimat [FOTO]

14:36, 06.12.2021 | RED
Skomentuj Nie mogło zabraknąć Św. Mikołaja :-) [Fot. D. Ziółkowski]
REKLAMA

Wczesne niedzielne popołudnie w Raciążu upłynęło w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W parku przy budynku Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji zorganizowano bowiem kiermasz bożonarodzeniowy. Wydarzenie było także okazją do tego, aby pomóc małemu Kubusiowi. 

Kiermasz wystartował w samo południe, i mimo grudniowego chłodu, wokół przygotowanych stoisk można było spotkać wielu mieszkańców zarówno miasta, jak i gminy Raciąż.

Swoje kramy wystawiennicze miały Koła Gospodyń Wiejskich, m.in. z Szapska, Kaczorów, Ciecierska czy Dreglina. Obecne były również Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu, Zespół Szkół w Raciążu, Zespół Szkół STO w Raciążu, Stowarzyszenie Psijazna Dłoń, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu i Kwiaciarnia Kwiatoratornia. Swój namiot miało również Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Raciąskiej „Ziemowit”, gdzie ustawiono płyny do dezynfekcji oraz maseczki ochronne. 

Zainteresowani mogli zaopatrzyć się w produkty i wyroby różnego rodzaju – ozdoby choinkowe, stroiki, ręcznie wykonane szaliki i czapki, ale także tradycyjne świąteczne potrawy, takie jak pierogi. Nie zabrakło również przepysznych ciast i innych przekąsek oraz nalewek. Prawdziwą furorę robiła gorąca czekolada serwowana na stoisku Zespołu Szkół w Raciążu.

W tle nieustannie słychać było świąteczne dźwięki, na czele z tradycyjnymi kolędami czy ponadczasowym przebojem „Last Christmas”. Chętni mogli zrobić sobie pamiątkową fotografię z Mikołajem bądź Panią Mikołajową

W sali widowiskowej raciąskiego domu kultury odbył się interaktywny spektakl teatralny dla najmłodszych pt. „Zimo, PRZYBĄDŹ!”. Po jego zakończeniu aktorki, które wystąpiły na scenie, obdarowały dzieci z widowni słodkościami.  

Podczas kiermaszu zbierano datki na leczenie i rehabilitację dla małego Kubusia Jagodzińskiego. Zgodnie z informacją, jaką podało wczoraj MCKSiR, na rzecz chorego chłopca zebrano 3699,45 zł

Organizatorami wydarzenia było Miasto Raciąż oraz Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA W FOTO-GALERII PONIŻEJ. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Chłop z kraszewaChłop z kraszewa

1 0

Po ile u was ćpuny chodzi mefedron? 19:18, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%