Zamknij
REKLAMA

Otwarcie wirtualnej strzelnicy u 'Staszica' [FOTO]

13:57, 02.12.2021 | Ł.W.
Skomentuj [Fot. Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Klasy mundurowe w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku cieszą się niesłabnącą popularnością wśród absolwentów szkół podstawowych, w związku z tym ''jedynka'' nie jest przypadkowym miejscem, w którym zrodził się pomysł na powstanie wirtualnej strzelnicy m.in. dla wychowanków placówki. 

Przedsięwzięcie przyniesie  szereg korzyści dla szkoły i całej społecznością, a jednocześnie poprawi bazę dydaktyczną, umożliwiającą profesjonalne przygotowanie uczniów do pełnienia służby. Strzelnica, jak zaznacza dyrektor szkoły Ewa Głuchowska, jest w pełni bezpieczna i umożliwia wyrobienie bezpiecznych zachowań ćwiczących. Multimedialna przenośna wideo-strzelnica umożliwia prowadzenie szkolenia strzeleckiego w zakresie podstawowym i zaawansowanym przy użyciu systemów symulacji laserowej broni i działa w oparciu o wirtualną rzeczywistość, kształtując i utrwalając prawidłowe nawyki strzeleckie w sytuacjach zbliżonych do rzeczywistych realiów użycia broni palnej, dodaje dyrektor, która wspomina, że dotacja celowa finansowana jest z środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Dofinansowanie wyniosło 130,000, 00 zł, a całkowita wartość strzelnicy to 166,185,53 zł. 

Użytkownikami nowo otwartej strzelnicy będą nie tylko uczniowie klas wojskowych ZS 1 czy uczniowie ZS Czerwińsk, ale również młodzież z ościennych powiatów, studenci Uczelni Techniczno – Handlowej – UTH z siedzibą w Płońsku, Stowarzyszenie Proobronne Centrum Edukacji Wataha, Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk oraz inne stowarzyszenia działające na terenie Powiatu Płońskiego.

Podczas czwartkowego wydarzenia otwarcia wirtualnej strzelnicy podkreślano, że zapewnia ona bezpieczeństwo użytkowników i dedykowana jest dla wszystkich zainteresowanych sportem strzeleckim. 

- To bardzo ciekawy projekt, który będziemy mogli wykorzystywać do prowadzenia zajęć ze strzelectwa. Dzięki temu uczniowie w sposób bezpieczny będą mogli zaznajomić się z procedurami i ze sposobem obchodzenia się z bronią i oczywiście uczyć się prawidłowych postaw i celowania 

- mówi PwS Piotr Żochowski, nauczyciel przedmiotów wojskowych w Zespole Szkół nr w Płońsku.

- Broń, której używa się na wirtualnej strzelnicy, w zasadzie wygląda i jest zbudowana tak samo jak broń normalna, kulowa, natomiast cele są namierzane za pomocą lasera. Laser jest biały, niewidoczny, ale cele spokojnie możemy namierzać. Broń jest tak skalibrowana, aby ten cel trafić - dodaje nauczyciel.  

- Dzięki temu systemowi możemy szkolić uczniów w strzelaniu statycznym, gdzie mamy możliwość wydłużania lub skracania odległości, możemy używać również różnych czynników pogodowych. W zależności od stopnia zaawansowania danego ucznia, będziemy wykorzystywali poszczególne programy - kończy Piotr Żochowski, który wspólnie ze swoimi wychowankami zaprezentował zaproszonym gościom nowoczesną strzelnicę.  

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA PONIŻEJ. 

(Ł.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%