Zamknij
REKLAMA

Raciąż: Wystartował 'Projekt Absolwent'. Spotkanie z Krzysztofem Sadeckim

16:47, 21.10.2021 | RED
Skomentuj Krzysztof Sadecki to polski finansista, analityk biznesowy, trener mentalny, publicysta, autor wielu książek z dziedziny finansów oraz dotykających zagadnienia samorozwoju [Fot. RED]
REKLAMA

Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Raciążu wystartowało z niezwykle ciekawą inicjatywą. Placówka w ubiegły wtorek zainaugurowała „Projekt Absolwent” – cykl spotkań z absolwentami, którzy będą mogli opowiedzieć obecnym uczniom o swoich osiągnieciach czy karierze. Na przysłowiowy pierwszy ogień poszedł Krzysztof Sadecki. 

Wydarzenie zostało zorganizowane w sali widowiskowej raciąskiego MCKSiR, a oprócz dyrektorów Andrzeja Nizielskiego i Damiana Szcześniewskiego, a także byłego dyrektora Włodzimierza Kosiorka, obecni byli także zaproszeni goście – burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu Elżbieta Tobolska oraz dyrektor MCKSiR w Raciążu, członek Zarządu powiatu płońskiego Artur Adamski. Nie zabrakło rzecz jasna przedstawicieli grona pedagogicznego, a także uczniów. 

Krzysztof Sadecki to polski finansista, analityk biznesowy, trener mentalny, publicysta, autor wielu książek z dziedziny finansów oraz dotykających zagadnienia samorozwoju. Mając zaledwie 20 lat został członkiem kadry kierowniczej banku BPH, był ekspertem w takich firmach jak Warta, Ergo Hestia i Polkomtel, a do jego rąk wędrowały branżowe wyróżnienia – nagroda MDIT czy Forbes Trendy. Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Raciążu ukończył kilkanaście lat temu.

Jak sam przyznał podczas spotkania, nie był „łatwym” uczniem i wielokrotnie realizował pomysły nie do końca podobające się dyrekcji. Choć nie uchodził za przysłowiowego orła, a fakt, że podchodzi do egzaminu maturalnego wywołał wśród nauczycieli zdziwienie, to jego wynik okazał się jednym z najlepszych. To otworzyło mu drzwi do dalszego rozwoju – ukończył studia z psychologii marketingu i reklamy, jest także doktorem nauk filozoficznych.

W rozmowie z uczniami podkreślał, że mieszkając w małej miejscowości czuł, że się „dusi”. Dodał, że najlepiej żyje mu się w miastach tętniących życiem, które nigdy nie śpią. – Najlepiej czuję się w Londynie i Los Angeles – zaznaczył.

Ze względu na działalność szkoleniową na skalę międzynarodową podróżuje między Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi, a Dubajem. Mężczyzna szczegółowo opowiedział młodym ludziom jak wyglądała jego droga do miejsca, w którym się znajduje, nie pomijając przy tym trudnych tematów, jak np. niełatwe relacje ze swoim ojcem czy wypadek z dzieciństwa, który spowodował u niego wadę wymowy. Zaznaczył, że żyje według własnego kalendarza, którego pierwszym dniem są jego urodziny, a do szczególnych dat należą choćby dni urodzin jego dwóch synów. Jednym słowem – spotkanie z pewnością nie należało do nudnych. 

Skąd w ogóle wziął się pomysł „Projektu Absolwent”? Oddajmy głos dyrektorowi Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. - Program Absolwent rodził się w głowach Jolanty Wiśniewskiej i mojej już od dawna, niestety pandemia przystopowała ten i inne nasze plany. Osobiście już trochę o nim zapomniałem przytłoczony innymi obowiązkami, na szczęście Pani Jolanta nadal o nim pamiętała i zaraziła nim Anetę Kowalską. Właściwie całą organizację imprezy Panie wzięły na siebie – od zaprojektowania logo programu, poprzez zaproszenia, harmonogram, scenariusz i listę absolwentów. W przypadku inauguracyjnego spotkania trzeba było wykorzystać okazję pobytu Krzysztofa Sadeckiego w kraju i sprawnie zorganizować spotkanie, ponieważ jest to światowej sławy ekonomista, który jak sam mówi – rzadko kiedy znajduje się w jednym miejscu, a jego ukochanymi miastami są  Londyn, Los Angeles, Dubaj - i to zazwyczaj tam przebywa – powiedział naszej redakcji Damian Szcześniewski

Na zakończenie eventu jego główny bohater rozdał uczniom książki własnego autorstwa z cyklu „Poznaj siebie” z indywidualnymi dedykacjami. 

- Z pewnością może być to inspiracja i dowód na to, że pochodzenie z małego miasta czy miejscowości wcale nie stawia nas na straconej pozycji i nie oznacza, że powinniśmy czuć się gorsi. Gratuluję pomysłodawcom tej inicjatywy – napisał na swojej facebookowej stronie burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%