Zamknij

Uczelniane połączenie tradycji i nowoczesności na drodze do spełnienia marzeń [FOTO]

Dawid TurowieckiDawid Turowiecki 10:55, 10.10.2021 D.T. Aktualizacja: 13:59, 10.10.2021
Skomentuj W październikową sobotę uroczyście zainaugurowano rok akademicki 2020/2021 Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie, wydziału zamiejscowego w Płońsku [Fot.: Dawid Turowiecki] W październikową sobotę uroczyście zainaugurowano rok akademicki 2020/2021 Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie, wydziału zamiejscowego w Płońsku [Fot.: Dawid Turowiecki]

9 października w Wydziale Zamiejscowym w Płońsku Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej zainaugurowano nowy rok akademicki. - Mam nadzieję, że dzięki temu połączeniu tradycji i nowoczesności, na które stawia nasza uczelnia, spełnicie w tym miejscu swoje marzenia - zwracała się do grona studenckiego rektor UTH dr Justyna Żylińska.

W minionym roku akademickim kampusowi UTH w wydziale zamiejscowym w Płońsku wybiły dwie dekady działalności na niwie studenckiego kształcenia. Wczorajsze otwarcie nowego roku akademickiego było też okazją do podsumowań działalności uczelni z akcentem na miejscową katedrę, którą każdego roku kończy kilkudziesięciu absolwentów.  

- Czas miniony obfitował w okoliczności stanowiące wyraz rozwoju uczelni. Dążyliśmy do doskonalenia jakości kształcenia, rozwijaliśmy naukę

- wskazywała rektor UTH dr Justyna Żylińska.

- Co bardzo ważne, przyjęliśmy Strategię rozwoju Uczeni Techniczno-Handlowej, jak też Strategię rozwoju płońskiego wydziału zamiejscowego na lata 2021-2025. Jednym z celów strategicznych określonych w tych dokumentach jest kształcenie na najwyższym poziomie oraz innowacyjność w oferowanej specjalności. Powołano Rady Programowe dla każdego z kierunków studiów prowadzonych w uczelni, także dla kierunku 'zarządzanie' w Płońsku - kontynuowała. - W tegorocznej rekrutacji - ogółem 2400 studentów uznało naszą ofertę za atrakcyjną, z czego 65 osób dołączyło do wspólnoty akademickiej w Płońsku, co nas bardzo cieszy.

Władze uczelni. Od lewej: prodziekan ds. studenckich i organizacyjnych, dziekan Wydziału Zamiejscowego w Płońsku gen. dyw. dr inż. Stanisław Krysiński, prof. UTH, rektor uczelni dr Justyna Żylińska oraz prorektor ds. rozwoju dr hab. Iwona Przychocka, prof. UTH

Rektor nie omieszkała wspomnieć o zmianach jakie na działalności uczelni wymusiła trwająca pandemia, kiedy to szkolnictwo wyższe i kształcenie na odległość stało się codziennością. 

- W dobie pandemii korzystanie z zasobów wirtualnych i narzędzi informatycznych do procesu dydaktycznego zapewniło funkcjonowanie uczelni, a przede wszystkim dało poczucie bezpieczeństwa wykładowcom, innym pracownikom, jak i głównie studentom - przyznawała dr Justyna Żylińska. - Ta cała sytuacja może pozytywnie wpływać na rozwój nauki, transfer wiedzy czy też wzbogacenie wspomnianego procesu dydaktycznego.

- Uczelnia daje młodym ludziom wiele, pozwala na odkrywanie prawdy, stwarza warunki do rozwoju intelektualnego, naukowego, umożliwia poznawanie naukowych autorytetów, ale również daje szansę prowadzenia merytorycznej dyskusji - zwracała się do studentów rektor uczelni wyższej. - Mam nadzieję, że to połączenie tradycji i nowoczesności, jakie preferujemy, pozwoli Wam na spełnienie w tym miejscu Waszych marzeń, co oczywiście musi być poparte ciężką pracą w przygotowaniu się do trudnych egzaminów. Ale ta ciężka praca prowadzi do spełniania marzeń, w uczelni damy Wam nowoczesne instrumenty, które pozwolą je zrealizować. Stwarzamy również przestrzeń, której priorytetem będą tradycyjne wartości. Wydział zamiejscowy w Płońsku posiada wieloletnią tradycję. Jest nowoczesny, o czym przekonacie się podczas studiów, ale niezmiennie w naszej społeczności wyznajemy wartości wyrażające się przede wszystkim w poszanowaniu drugiego człowieka, otwartości na jego przekonania i poglądy oraz tolerancji. W takim duchu prowadzimy dyskusje i wymieniamy poglądy. Niech te studia będą dla Was intelektualną przygodą - kończyła dr Żylińska. 

W tym jednym z najważniejszych wydarzeń płońskiego wydziału UTH brali udział m.in. reprezentanci Senatu (organu kolegialnego uczelni), władz samorządowych, przedstawiciele jednostek i instytucji, z którymi uczelnia współpracuje, jak i główni bohaterowie rozpoczęcia nowego roku akademickiego - studenci.  

Najważniejszym punktem uroczystości było przyjęcie w poczet studentów uczelni, tak zwany akt immatrykulacji. Delegacja żaków pierwszego roku złożyła ślubowanie, nabywając tym samym prawa studenta i stając się częścią społeczności akademickiej UTH. 

Dodajmy, że wykład inauguracyjny pt.: ''O Unii Europejskiej można różnie - to znaczy..." wygłosił dr hab. Kazimierz Jóskowiak, profesor UTH. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z SOBOTNIEGO WYDARZENIA W FOTO-GALERII PONIŻEJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

JaJa

2 2

Według mnie istnienie wyższych uczelni w takich miasteczkach, jak Płońsk jest pozbawione sensu. Brak zaplecza naukowego (bogate biblioteki z pozycjami naukowymi), kadra zazwyczaj nie z pierwszej ligi. Kandydaci w większości to ci, którzy nie znaleźli miejsca na renomowanych uczelniach. 13:52, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Emerytka Płońsk 76l Emerytka Płońsk 76l

2 1

Do: Ja
Niby skąd taki komuszy, intelektualny impotent jak ty miałby posiadać takie informacje? Z czerwonego manifestu czy od kolegów esbeków, może tych od kulawej żoliborskiej gejozy? 18:53, 11.10.2021


reo

Emerytka Płońsk 76l Emerytka Płońsk 76l

1 1

Super! Ta uczelnia z pewnością nie zacznie wbijać do głów studentów cnót niewieścich według Czarnka.
Fakt, informacja nie jest przeznaczona dla rozmodlonej PiSbolszewii, gdzie 60% cierpi na analfabetyzm wtórny, a 70% posiada wykształcenie podstawowe albo brak wykształcenia (czyli nie ukończyło podstawówki). 11:28, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%