Zamknij
REKLAMA

'Mundurówka' ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu z wizytą w warszawskim areszcie śledczym

08:49, 23.09.2021 | za info ppor. Ewy Smolińskiej/sw.gov.pl
Skomentuj Uczniowie I klasy mndurowej ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu z wizytą w Areszcie Śledczym w Warszawie-Grochowie [Fot. ppor. Ewa Smolińska]
REKLAMA

Administracja Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie gościła w środę grupę uczniów I klasy mundurowej o specjalności penitencjarnej wraz z opiekunami ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu. Liceum objęte jest patronatem Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, a klasa jest klasą certyfikowaną przez SWWS w Warszawie.

Podczas wizytacji kadra pionu penitencjarnego i ochronnego Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie zapoznała gości z infrastrukturą jednostki oraz codziennością osób przebywających za murem, zarówno osób pozbawionych wolności jaki i funkcjonariuszy i pracowników.

Ponadto uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z wykorzystaniem filmu ''Więzienie – stracony czas''.

Projekt powstał we współpracy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie i Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i skierowany jest głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rodziców dzieci odbywających naukę na każdym etapie edukacyjnym.

Głównym celem projektu są działania prewencyjne: ograniczenie przestępczości nieletnich poprzez wskazanie młodym ludziom konsekwencji wyborów życiowych, które niekiedy mogą skończyć się złamaniem prawa, popadaniem w uzależnienia i w rezultacie realną groźbą długoletniego więzienia.

Celem wizyty było m.in. zaznajomienie przybyłych uczniów profilu mundurowego ze specyfiką pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz przybliżenie zasad funkcjonowania jednostki penitencjarnej oraz misji Służby Więziennej. Goście z Raciąża wizytowali teren aresztu, w tym miejsca zakwaterowania osadzonych, cele mieszkalne, świetlice oraz place spacerowe.

Studyjny 2-godzinny pobyt młodzieży za murami więziennymi stał się cennym uzupełnieniem teoretycznej wiedzy przekazywanej podczas zajęć dydaktycznych oraz możliwością promowania Służby Więziennej wśród młodego pokolenia.

(za info ppor. Ewy Smolińskiej/sw.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%