Zamknij
REKLAMA

Warsztaty z programowania i tworzenia gier w Płońsku

11:39, 14.09.2021 | RED
Skomentuj Płońskie warsztaty w jednej z sal w Centrum Handlowym 'Olimp' [Foto: Dawid Turowiecki]
REKLAMA

W miniony weekend w płońskim ''Olimpie'' odbyły się warsztaty z programowania i tworzenia gier dla dzieci i młodzieży.   

Celem wydarzenia pn. ''Koduj z gigantami. Starcie gigantów - Programistyczny bój bohaterów najlepszych gier'' jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. We wrześniowy weekend projekt objął swym zasięgiem również nasze miasto.

Na bezpłatne warsztaty prowadzone przez trenerów, które mają być wstępem do kursów stacjonarnych i on-line, zgłosiło się około 60 uczestników, najmłodsi mieli po 7 lat, najstarsi 19.

- Interesuję się grami, a tutaj zaproponowano nam większość gier, które znam, dlatego zjawiłem się na próbnych warsztatach. O programowaniu dopiero się dowiaduję i też jestem tego ciekawy - powiedział nam podczas sobotniego wydarzenia Bartek z Płońska.

Zajęcia odbywały się w blokach 1,5-godzinnych w grupach do 12 osób. Honorowy patronat nad lokalnym wydarzeniem objął Powiat Płoński. Komputerowe przedsięwzięcie otworzyła w Płońsku m.in. starosta Elżbieta Wiśniewska.

Dziewiąta edycja akcji, w zależności od wieku jej uczestników, umożliwia poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft,  App Inventor, Roblox, C#, Visual Studio, Python. Akcja “Koduj z Gigantami” osadzona jest w 7 najpopularniejszych grach: Minecraft, Fornite, Brawl Stars, Among us, Roblox, CS GO, League of Legends.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

TragediaTragedia

4 4

Wpajanie dzieciom komputera od dziecka. Efekty będą za kilkanaście lat. Zniszczony kręgosłup, otyłość, cukrzyca, choroby serca. Problemy w kontaktach z innymi ludźmi w prawdziwym życiu (nie wirtualnym). A niejeden rodzic jeszcze się cieszy bo dziecko po osiedlu z rówieśnikami nie biega tylko siedzi w domu pod kluczem. 13:15, 14.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

płkpłk

0 0

ale za to mnóstwo pieniędzy, hahahaha.
Przynajmniej rodzice tak myślą. 15:51, 14.09.2021


REKLAMA
0%