Zamknij
REKLAMA

Papież Jan Paweł II na sztandarze płońskiej podstawówki [FOTO]

20:03, 01.09.2021 | D.T.
Skomentuj W uroczystościach, oprócz społeczności szkolnej, brali również udział przedstawieciele władz miejskich, duchowieństwa i kuratorium oświaty [Foto: Dawid Turowiecki]
REKLAMA

Środowa inauguracja nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 w Płońsku miała szczególny przebieg. Trwała dłużej niż w innych placówkach oświatowych, a to za sprawą uroczystości nadania sztandaru ''czwórce''.   

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku 1 września zyskała nowy sztandar, tym samym, jak podkreślali uczestnicy szkolnego święta, otworzono kolejny etap w historii placówki, której przez kolejne lata towarzyszyć będzie w roli patrona Karol Wojtyła. 

Pierwszym patronem ''czwórki'', co zapewne pamiętają jej nieco starsi wychowankowie, był poeta, prozaik - Kornel Makuszyński. Przez dwie dekady ten literat od ''Koziołka Matołka'' był symbolicznym opiekunem społeczności szkolnej SP nr 4. W 1999 roku reforma oświaty przywraca do życia gimnazja, i tak wspomnianej szkole, wówczas Gimnazjum nr 1 w Płońsku - nadano imię papieża Polaka. Historia zatoczyła koło i ponownie powrócono do 8-letniej podstawówki, oczywiście z tym samym patronem, gdyż... - W 2003 roku uroczyście nadano imię Papieża Jana Pawła II połączone z poświęceniem sztandaru, minęło 18 lat a my nadal pragniemy, aby imię Jana Pawła II widniało na sztandarze - teraz Szkoły Podstawowej nr 4, na świadectwach uczniów i wszędzie tam gdzie nasze dzieci będą osiągały sukcesy - stwierdzała w środę Marzanna Szacherska, dyrektor placówki. - To idealny patron dla młodzieży uczącej się. Dziś nawiązujemy do tradycji, opiekunem naszej szkoły pozostaje wielki patron dzieci i młodzieży - dodawała.

Nowy sztandar SP nr 4 po lewej stronie na czerwonym tle ma polskie godło i napis ''Bóg, Honor, Ojczyzna'', na prawej widnieje nazwa szkoły,  wizerunek papieża, papieski herb z dewizą ''Totus Tuus'' i herb naszego miasta. Ufundowany przez społeczność szkolną i radę rodziców sztandar, dyrektorowi płońskiej podstawówki przekazał przewodniczący rady rodziców Dariusz Białołęcki. Z kolei Marzanna Szacherska reprezentacyjny sztandar przekazała na ręce pocztu złożonego z uczniów ''czwórki''. - Niezwykłe wyróżnienie i przywilej spotyka tych, którzy wchodzą w skład pocztu sztandarowego. Macie zaszczyt reprezentować szkołę wraz ze sztandarem, symbolem życia i trwania w naszej placówce najważniejszych wartości: Boga, Honoru i Ojczyzny - podkreślała dyrektor SP nr 4. - Płynie z niego symbolika, siła i te wartości, które dla społeczności szkolnej sztandar przedstawia. Jesteśmy dumni, że postać Jana Pawła II widnieje na naszym sztandarze, to zobowiązuje, zobowiązuje młodzież i jestem przekonana, że nasi uczniowie uczynią wszystko, aby nie zawieść najlepszego oraz najdoskonalszego naszego nauczyciela i będą tak jak on uczyć się żyć dla innych - zakończyła Marzanna Szacherska.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZE SZKOLNEGO WYDARZENIA W NASZEJ FOTO-GALERII PONIŻEJ.

W środowy wieczór na okoliczność nadania sztandarku ''czwórka'' zaprosiła na koncert przed pomnikiem patrona szkoły Papieża Jana Pawła II.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (12)

ObserwatorObserwator

3 7

Wszystko pięknie ale zachowanie tych dzieci w kościele było zbyt głośne a uczestnictwo we Mszy św.znikome.Nazwa Szkoły i Sztandar zobowiązują. Ufam ze następnym razem będzie dużo lepiej. 11:03, 02.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PrzepraszamyPrzepraszamy

6 3

wielebnego konserwowanego ojca Obserwatora. Nastep ym razem wezmiemy wiecej dzieci cichych, z rozbitych rodzin i biednych, bo wiemy że z takich wybieracie sobie chłopców do gwałcenia. 10:36, 03.09.2021


WidacWidac

2 3

Że nie byłeś na tej mszy i nie widziałeś, że dzieci zachowały się pięknie i godnie. 23:15, 04.09.2021


do obserwatorado obserwatora

5 2

Do kościoły poszły tylko 3-osobowe delegacje klas, więc dzieci było tyle, ile było. Mamy pandemię, więc nie wszyscy mogli uczestniczyć. 11:05, 02.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

My rodziceMy rodzice

3 4

plonskich dzieci katolicy bardzo przepraszamy, chcielismy wam podrzucic wszystkie dzieci żebyście sobie mogli wybrać więcej chłopców do gwalcenia no ale tak wyszło. Sorry. 19:46, 03.09.2021


Emerytka Płońsk 76l Emerytka Płońsk 76l

6 9

Naprawdę indoktrynujecie religijnie dzieci do takiego stopnia?!
Niektóre cuda patrona SP4 Karola Kremówki:
1. Cudowne rozmnożenie diecezji, do roku 1972 było 17 diecezji. Za pontyfikatu „Papy” ponad dwukrotnie rozmnożyły się - do 44. A dlaczego? Bo chodziło o grunty od państwa.
2. Cudownie rozmnożyły się kościelne metropolie do 15 szt.
3. Cudowne rozmnożenie liczby biskupów do 131 osób
4. Cudowne rozmnożenie własności ziemi. Każdy dostał po: dla diecezji 50 ha, dla seminarium 50 ha, dla parafii 15 ha no i „odzyskanie” podobno zabranych gruntów.
5. Cudowne rozmnożenie terytorium Watykanu na terenie Polski. W Polsce obszar kościelny przekracza już 22 krotnie wielkość Watykanu.
6. Cuda na patyku w nauczaniu religii. Za państwowe pieniądze utrzymujemy z podatków 31 tys. etatów nauczycieli religii co daje koszty około 1,08 mld złotych rocznie.
7. Za błogosławionym wstawiennictwem JP 2 mamy ponad 150 oficerów kapelanów Wojska Polskiego z generałami włącznie, suto opłacanych (pensja 5 – 13 tys.) z naszych podatków oraz 96 parafii garnizonowych. W niektórych miejscowościach wojska już nie ma, ale parafia i kapelani zostali. Pensje oficerskie nadal im przysługują. Kosztuje nas ta zabawa w katolików żołnierzyków około 25,5 mln zł rocznie. Dodać do tego ponad 200 kapelanów więziennych "obsługujących" 156 jednostek penitencjarnych. Etaty kapelanów w każdym szpitalu opłacanych z NFZ na poziomie płacowym lekarza - doktora medycyny.
8. Cudowne cyckanie Polski na bazie wymuszonego konkordatu, o Caritasie nie wspomnę. 10:32, 03.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jaja

2 1

Twoja agresja przeraża. Tępota jeszcze bardziej. 13:59, 05.09.2021


Do "ja"Do "ja"

1 0

Twoja indoktrynacja religijna wyzwoliła głupotę, brak inteligencji, logicznego myślenia, kojarzenia przyczynowo-skutkowego i poczucia rzeczywistości. To u was - katoli - (nie katolików, bo nimi nie jesteście) standard umysłowy.
Sprawdź w słowniku znaczenie słowa "parafianin". To o tobie.
Potrafisz tylko obrażać. Precz. 20:51, 07.09.2021


Na sztandarzeNa sztandarze

5 7

obrońca pedofilów w czarnych kieckach. To jest drodzy Państwo WSTYD na cały świat. 19:44, 03.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EjEj

4 3

*%#)!& kupa wokół. Patron jest od 18 lat i będzie, a wy wylewajcie pomyje w swoich domach. 23:12, 04.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

3 1

Mam wrażenie, że część komentarzy piszą wielbiciele młodych chcąc od siebie odwrócić uwagę, kierując ją na kościół. Może tprokuratura powinna się nimi zainteresować? Zwykle na złodzieju czapka górę. 14:04, 05.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MistrzuMistrzu

1 0

Zgłoś do prokuratury przypadki gwalcenia i molestowania chłopców w parafii przy młodzieżowej, skąd konserwowany biskup Libera wysłał w ramach koloratkowej seksturystyki zwyrodnialca pedofila w w sutannie do parafii 240 km od Płońska. Portal Płońsk w Sieci liżący jaja tym pedofilom w czarnych kieckach ani słowa o tym nie napisał, to może Ty pokaż jaja 20:55, 07.09.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%