Zamknij
REKLAMA

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. przecieków maturalnych

18:27, 18.06.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak wskazuje portal rmf24, zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie złożyła Centralna Komisja Egzaminacyjna, która - według serwisu - otrzymała kilkanaście zgłoszeń o możliwości ujawnienia arkuszy egzaminacyjnych nieuprawnionym osobom.

Jest śledztwo w sprawie przecieków maturalnych. Właśnie wszczęła je Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi o egzaminy dojrzałości z języka polskiego oraz matematyki - podał w czwartek portal rmf24.pl.

"Artykułem, na który wszczynając śledztwo powołała się prokuratura, jest przepis kodeksu karnego mówiący o "ujawnieniu informacji uzyskanej w związku z wykonywaną funkcją lub czynnościami służbowymi". Wstępnie przyjęto więc, że źródłem przecieku może być urzędnik" - czytamy w artykule.

Podkreślono, że postępowanie rozpoczęło się dopiero teraz, ponieważ CKE zawiadomienie złożyło w zwykłym komisariacie. "Stamtąd trafiło do komendy rejonowej, potem po kolei do dwóch rejonowych prokuratur" - podaje.

"Następnie przejęcie sprawy zapowiedziała Prokuratura Okręgowa, do której dopiero przedwczoraj spłynęły brakujące dokumenty z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej" - pisze rmf24.pl.

"8 czerwca ok. godz. 6.30 w woj. podlaskim zanotowano wzrost wyszukiwań w Google frazy 'wesele elementy fantastyczne'. Jak podał na Twitterze profil Emocje w sieci, analizujący nastroje internautów, ok. godz. 7.00 - dokładny temat tegorocznej matury z polskiego na poziomie podstawowym: Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów 'Wesela' - przypomina portal.

W artykule napisano, że działo się tak tylko w woj. podlaskim. :Załączono przy tym wykresy z Google Trends pokazujące zainteresowanie wyszukiwanymi frazami w ujęciu czasowym. Między godz. 7.00 a 9.00 zanotowano też pojedyncze wyszukiwania frazy ''Anna Kamieńska" - dodaje. (PAP)

bf/ robs/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

hulkhulk

4 1

Wschodnia Polska, Podlasie, elektorat PiS. 08:44, 19.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA