Zamknij
REKLAMA

Takiej drugiej nocy nie będziesz już miał... SLO Raciąż bawiło się na studniówce

15:44, 13.02.2020 | storaciaz.pl, DZ
REKLAMA
Skomentuj
Studniówkowa zabawa na 102!!! [Foto: dzięki uprzejmości Arkadiusz Zdunkiewicz Photography]

Płońsk w Sieci wraca jeszcze do studniówkowego klimatu – 8 lutego na tradycyjnym balu, który jest symboliczną uwerturą do egzaminu maturalnego, bawili się uczniowie III klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu. 

Dla większości z uczniów był to pierwszy poważny bal w ich życiu i zapewne na długo zapadnie w ich pamięci. Bal studniówkowy odbył się w Dworku Amore w miejscowości Jeżewo Wesel. Punktualnie o godzinie 19 uroczystość oficjalnie otworzył dyrektor Zespołu Szkół STO w Raciążu, Andrzej Nizielski, który tradycyjnym „Poloneza czas zacząć!” zaprosił odświętnie ubranych licealistów do zatańczenia tego tradycyjnego tańca w rytm melodii znanej z ekranizacji „Pana Tadeusza”. W pierwszej parze wraz z dyrektorem Andrzejem Nizielskim zatańczyła Martyna Matuszewicz, w drugiej razem z dyrektorem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Damianem Szcześniewskim – Dominika Cybulska, zaś w trzeciej z wychowawcą klasy Łukaszem Palmowskim – Angelika Giżyńska. 

Po odtańczeniu poloneza, rozpoczęła się krótka część oficjalna. Jak pierwszy głos zabrał dyrektor Nizielski, by po chwili przekazać jednak mikrofon młodszemu koledze, dyrektorowi Szcześniewskiemu, który swoją funkcję objął wraz z początkiem roku szkolnego 2019/2020.

Dyrektor serdecznie przywitał przyszłych maturzystów, radę pedagogiczną, rodziców i zaproszonych na uroczystość gości. W stronę uczniów III klasy, którzy byli bohaterami wieczoru mówił: - Przeżywaliście w jej murach lepsze i gorsze chwile. Te gorsze, niech będą dla Was lekcją, a te lepsze niech na zawsze pozostaną w Waszej pamięci. Dyrektor odniósł się także do sytuacji, iż nie wszyscy uczniowie zdecydowali się uczestniczyć w studniówce, cytując przy tym słowa Grzegorza Turnaua: - Takiej drugiej nocy nie będziesz już miał, takiej łaski bogów nie będziesz już miał, takiego nieba pełnego gwiazd nie będziesz już miał […]. Na zakończenie życzył licealistom szalonej i beztroskiej zabawy.

Wychowawca klasy przyznał, że będzie mu bardzo ciężko rozstawać się ze swoimi uczniami w kwietniu, ponieważ w tym roku szkolnym debiutował w tej roli. W imieniu przyszłych maturzystów podziękowania gronu pedagogicznemu i dyrekcji złożyła Martyna Matuszewicz. 

Wkrótce potem uczniowie mogli rzucić się w wir hucznej, beztroskiej zabawy, która rozpoczęła symboliczne odliczanie 100 dni do egzaminu dojrzałości – pierwszego tak ważnego egzaminu w ich życiu, którego wyniki będą stanowić podstawę do dalszych lat, które będą upływały już w dorosłym życiu. 

Miłym akcentem była dla majowych maturzystów wizyta Burmistrza Miasta Raciąża Mariusza Godlewskiego. W krótkim przemówieniu gospodarz raciąskiego ratusza stwierdził, że Społeczne Liceum Ogólnokształcące kojarzy mu się przede wszystkim z miłą, rodzinną atmosferą i tradycyjnie życzył uczniom szampańskiej zabawy do białego rana oraz połamania długopisów na egzaminie dojrzałości. 

Więcej zdjęć znajdziecie poniżej. 

(storaciaz.pl, DZ )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone