Zamknij
REKLAMA

Słowa uznania i wdzięczności dla powiatowych nauczycieli [FOTO]

20:31, 15.10.2019 | DRED
Skomentuj
15 października to również Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Wszyscy uczestnicy spotkania z okazji powiatowych obchodów Dnia Nauczyciela otrzymali różowe wstążki będące symbolem walki z rakiem piersi [Foto: Dawid Turowiecki]
REKLAMA

Powiatowi nauczyciele swoje święto obchodzili dziś w gościnnych progach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku. Wydarzenie zaczęło się z wysokiego C - okolicznościowym występem opowiadającym z dużą dozą humoru o nauczycielskiej drodze zawodowej. Nie mogło tego dnia zabraknąć przemówień, podsumowań, podziękowań i życzeń. Wręczono również nagrody finansowe. 

Wspomniany występ, w który, oprócz uczniów, zaangażowali się pedagodzy szkoły specjalnej, nagrodzony został owacjami na stojąco. Było i śmiesznie, i prawdziwie, i wzruszająco - wtedy kiedy młodzież z dużą starannością i z przejęciem śpiewała piosenki dedykowane obecnym na obchodach Dnia Edukacji Narodowej gościom, a byli wśród nich przedstawiciele pięciu powiatowyh szkół średnich, dwóch specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, Centrum Kształcenia Praktycznego, czy też Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. 

Kto jak nie one wie o szkolnym życiu bardzo dużo. Z rolą pań sprzątających szkołę świetnie poradziły sobie nauczycielki z płońskiego SOS-W

Osobowo to około pół tysiąca pracowników, w tym samych nauczycieli ponad 360. - O wszystkich myślimy i pamiętamy - przyznawała starosta Elżbieta Wiśniewska, która zapewniała o poszukiwaniu przez władze powiatowe funduszy na szkolne remonty i inwestycje, ale jak podkreślała -  także, a może przede wszystkim inwestycje w ludzi. Wspomniała m.in. o tegorocznej, blisko 5-procentowej podwyżce dla pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych, decyzją Zarządu Powiatu. 

Słowa wdzięczności w stronę nauczycieli po niełatwym minionym roku szkolnym, który naznaczony był ogólnopolskim strajkiem, kierował przewodniczący rada powiatu Dariusz Żelasko. Z kolei Dariusz Umięcki, który stoi na czele powiatowej komisji oświaty mówił o zawodzie nauczyciela w kontekście misji i pasji. Życzył nadziei na lepsze jutro.

Zwieńczeniem obchodów było wręczenie nagród starosty dyrektorom powiatowych szkół (3500 zł brutto) oraz wytypowanym nauczycielom (3000 zł brutto). 

Więcej zdjęć z nauczycielskiego wydarzenia znajdziecie poniżej. 

(DRED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

GośćGość

3 8

3000tys.brutto nagrody,niektórzy takich pensji nie mają,powinniście być na terenie szkoły 8-16 i po swoich lekcjach pilnować dzieci albo spradzać sprawdziany a nie sprawdzanie kartkówek jest na lekcjach. 10:13, 18.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nocny kochaneknocny kochanek

3 3

jak patrzę na to zdjęcie to przypomina mi się piosenka " ...Andrzeju jak ci na imię ..." 23:23, 18.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

On On

0 2

A o kogo chodzi?? 19:36, 20.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA