Zamknij
REKLAMA

Zmiana dyrektora w raciąskim SLO! Szcześniewski za Kosiorka

14:37, 30.08.2019 | D. Ziółkowski
REKLAMA
Skomentuj
Czas zmian - Włodzimierz Kosiorek (z prawej) ustępuje miejsca Damianowi Szcześniewskiemu [Foto: zbiory szkolne]

Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Raciążu poinformowało dziś o zmianie na stanowisku dyrektora placówki. Włodzimierza Kosiorka, który zajmował stanowisko od początku istnienia szkoły, zastąpił Damian Szcześniewski. 31-latek będzie prawdopodobnie najmłodszym dyrektorem szkoły średniej w naszym powiecie. 

Placówka o tej ważnej zmianie poinformowała za pośrednictwem swojego facebook'owego profilu: ''30 sierpnia w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu kończy się i jednocześnie zaczyna nowy etap historii. Dziś na stanowisko dyrektora szkoły powołany został Damian Szcześniewski, zastępując jednocześnie wieloletniego, zasłużonego, dotychczasowego dyrektora Włodzimierza Kosiorka'' – czytamy w opublikowanej informacji. 

Włodzimierz Kosiorek swoją pracę w zawodzie zaczynał w 1968 roku, jako nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu. Między 1978 a 1984 rokiem kierował Radą Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowego Zespoły Sportowe w Ciechanowie. Był też dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu. W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym pełnił funkcję dyrektora od 1 września 1998 roku. We wspomnianym poście podziękowano dyrektorowi Kosiorkowi za jego wieloletnią pracę i poświęcenie na rzecz szkoły.

Damian Szcześniewski pracuje w raciąskim Społecznym Liceum Ogólnokształcącym od 2011 roku. Jest nauczycielem matematyki i informatyki oraz inicjatorem wprowadzenia w szkole wielu technologicznych nowinek. Uczniów wyposażono m.in. w tablety i elektroniczne legitymacje, a od początku nowego roku szkolnego uruchomiona zostanie e-biblioteka. 

- Decyzja ta była planowana od roku i przez ten czas byłem przygotowywany pod kątem objęcia funkcji dyrektora, uczestnicząc w kilkudniowych szkoleniach i warsztatach. Jeśli chodzi o odczucia i plany jakie mam związane  z tą sytuacją, to przede wszystkim jestem podekscytowany nowymi wyzwaniami. Jestem człowiekiem ambitnym, wysoko stawiającym sobie poprzeczkę. Jeśli chodzi o plany na kierunek rozwoju szkoły, to będę stawiał na nowoczesne metody nauczania. Jednocześnie, nadrzędnym zadaniem szkoły nadal będzie przede wszystkim dobro ucznia. Mam pewne plany, których nie będę teraz zdradzał, ale uważam, że jeśli uda się je zrealizować, to Społeczne Liceum Ogólnokształcące w przeciągu 5 lat stanie się jedną z najbardziej pożądanych szkół w powiecie płońskim, żuromińskim i ciechanowskim – powiedział naszemu portalowi świeżo upieczony dyrektor. 

(D. Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone