Zamknij
REKLAMA

Napisali list do królowej Elżbiety II! Odpowiedź z Pałacu Buckingham przyszła w dzień zakończenia roku szkolnego

08:49, 24.06.2019 | za info szkoły dodał DT
REKLAMA
Skomentuj
Jeśli chodzi o pomysły - jesteście najlepsi ;-) [Foto: zbiory szkolne]

Uczniowie klasy 4 ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy (gm. Załuski) wraz z nauczycielką języka angielskiego Renatą Krysiak postanowili napisać list do ... królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II! 

8 marca wszyscy chętnie zaangażowali się w prace nad pisaniem. Uczniowie pochwalili się w liście, że lubią lekcje języka angielskiego, na których poznają język oraz kulturę Zjednoczonego Królestwa. Opowiedzieli też o swojej szkole i zainteresowaniach. Do listu dołączyli prace plastyczne swojego autorstwa - kartkę wielkanocną stworzoną przez całą klasę, portret Królowej wykonany przez Adama Zielińskiego oraz szkic kościoła w Kamienicy autorstwa Julii Bisialskiej.

- Z niecierpliwością wszyscy czekali na odpowiedź z Pałacu Buckingham w Londynie, która nieoczekiwanie nadeszła w dzień zakończenia roku szkolnego, 19 czerwca. Otrzymaliśmy list przygotowany przez jedną z dam dworu, w którym królowa Elżbieta II podziękowała nam za piękne rysunki, a zwłaszcza jej portret oraz miłe słowa dla niej i jej rodziny - mówi Renata Krysiak. - Wyraziła również ubolewanie, że nie mogła odpisać wcześniej z powodu ogromnej ilości korespondencji. Myślę, że ta lekcja oraz ten list na długo zostaną w pamięci moich uczniów. Wierzę również, że będą doskonałym przykładem tego, że uczenie się języków obcych to ogromna inwestycja w swoją przyszłość - dodaje nauczycielka jęz. angielskiego.

Gratulujemy ciekawej uczniowskiej inicjatywy! 

(za info szkoły dodał DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone