Zamknij
REKLAMA

Płońska młodzież z wizytą w Tarnopolu. Ukraińska szkoła wzoruje się na naszej

20:02, 27.05.2019 | Info z SP nr 1 w Płońsku
REKLAMA
Skomentuj
[Foto: zbiory szkolne]

W ramach wymiany młodzieży uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Płońsku uczestniczyli w ostatnich dniach w wycieczce do Tarnopola na Ukrainie.

Grupa 10 osób pod opieką dyrektora szkoły - Joanny Szczepańskiej oraz nauczycieli -  Anny Stawickiej i Patryka Fidelskiego miała okazję poznać codzienne życie ukraińskich rówieśników w szkole i w domu. Pierwszego dnia zwiedziliśmy piękny Lwów. Przez kolejne - uczestniczyliśmy w lekcjach, zawodach, imprezach szkolnych. Poznaliśmy miasto i okolice szukając śladów polskości i Polaków. Podczas pobytu widzieliśmy wiele pięknych cerkwi, zabytków historycznych i sakralnych, teatr w Tarnopolu, nowoczesną telewizję. Odwiedziliśmy znane miejsce kultu religijnego Ukrainy, duchowe centrum kościoła grekokatolickiego w Zarwanicy.

Poznaliśmy ukraińską kuchnię. Przełamywaliśmy bariery językowe i kulturowe. Nawiązywaliśmy i zacieśnialiśmy wiele przyjaźni. Było inspirująco, wesoło, ciekawie. Wypracowaliśmy plany dalszej współpracy między szkołami.

Tematem przewodnim dotychczasowej współpracy były tradycje szkolne. Godnym podkreślenia jest fakt, że zaprezentowana przez nas impreza charytatywna zorganizowana dla nauczyciela naszej szkoły w listopadzie 2018 r. została przeniesiona na grunt szkoły ukraińskiej. Wzorując się na naszych, prowadzonych już od wielu lat działaniach charytatywnych, Szkoła Podstawowa nr 28 w Tarnopolu zorganizowała piknik zbierając środki na pomoc dla bezdomnych zwierząt. To przedsięwzięcie było wielkim wydarzeniem dla szkoły i lokalnej społeczności, pierwszym tego typu działaniem w szkole, jak i liczącym 225 tys. mieszkańców mieście. Znalazło już kolejnych naśladowców w Tarnopolu.

Nasza współpraca z ukraińską młodzieżą jest możliwa dzięki działaniom Urzędu Miasta Płońsk w ramach współpracy miast partnerskich. 

REKLAMA
(Info z SP nr 1 w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone