Zamknij
REKLAMA

Zabrali ze sobą dwa bagaże... Pożegnanie absolwentów płońskiego ogólniaka [FOTO]

17:19, 23.05.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Lata spędzone w I LO w Płońsku przechodzą dla tych młodych ludzi już do historii [Foto: Dawid Turowiecki]

W czwartek 191 świeżo upieczonym absolwentom I Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku wręczono świadectwa ukończenia szkoły. Tym samym tegoroczni maturzyści zasili blisko 10-tysięczne grono uczniów, którzy na przestrzeni wieku opuścili mury placówki Sienkiewicza. 

Od 6 do 21 maja mierzyli się z egzaminem dojrzałości.  W ogólniaku przy Płockiej do matury przystąpiło 100 procent uprawnionych absolwentów. Ostateczne wyniki poznają na początku lipca. Dziś w radosnej, ale i wzruszającej dla wielu atmosferze oficjalnie i uroczyści pożegnali się ze swoimi nauczycielami, ze swoją szkołą, w której spędzili od 3 do 6 lat. 

- Choć był to czas nie tylko mierzony sukcesami i poczuciem satysfakcji, ale też niekiedy rozczarowaniem, to nie mam wątpliwości, że każdy z naszych absolwentów pozostawia tu swój trwały ślad, każdy jest równie ważny - zwracała się do bohaterów dnia Karina Kmiecińska, dyrektor rodzimego liceum. - Będziecie długo żyli w pamięci młodszych kolegów, koleżanek oraz nauczycieli. Myślę też, że i w waszej świadomości pozytywne znaczenie zyskali ludzie, z którymi się tu zetknęliście, którzy was w pewien sposób kształtowali - kontynuowała. - W symboliczny sposób kończy się pewien okres w waszym życiu, ale też rozpoczyna pierwszy dzień z tej dojrzałej reszty. W planowaniu dalszej drogi życie życzę wam, abyście nie zatracili wrażliwości także na drugiego człowieka. Mimo że nasza współpraca już się kończy, to pamiętajcie, że zawsze jesteście tu mile widziani. Zatem do zobaczenia... 

Głos zabrał też przedstawiciel samorządu uczniowskiego, który pożegnał starszych kolegów. - Realizujcie swoje marzenia i stawiajcie przed sobą nowe cele - mówił. - Chcemy zdecydowanym krokiem rozpocząć nowy etap w naszym życiu. Opuszczając mury liceum, zabieramy ze sobą nie jeden a dwa bagaże - są to wiedza i wszystkie znajomości, które zdobyliśmy będąc uczniami tej szkoły, które sprawiły, że czas na lekcjach płynął jakby szybciej. To od nas samych teraz zależy jak wykorzystamy te bagaże w dorosłym życiu - oznajmiał w imieniu rówieśników jeden z tegorocznych absolwentów naszego liceum.   

Do aktywności obywatelskiej zachęcała młodych ludzi starosta Elżbieta Wiśniewska, nawiązując do uczestnictwa w niedzielnych wyborach. Kilka słów do absolwentów powiedział również ks. kan. Edmund Makowski, którego wokalne popisy na studniówkach sprawiły, że zaskarbił on sobie sympatię młodzieży. 

Podczas czwartkowego spotkania w szkolnej auli nagrodzono wyróżniających się uczniów. Miała też miejsce ceremonia przekazania sztandaru młodszemu rocznikowi. Jak to jest w zwyczaju, uroczystość zwieńczył artystyczny występ. Recital saksofonistki Leny Zuchniak z Teatru Muzycznego Roma, występującej od lat w programie ''Jaka to melodia", przypadł do gustu i rozkręcił absolwentów.

Więcej zdjęć z czwartkowego wydarzenia znajdziecie poniżej. 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone