Zamknij
REKLAMA

Patriotyczny konkurs w płońskiej ''trójce"

14:31, 07.11.2018 | za info Joanny Nawrockiej
REKLAMA
Skomentuj
Oto laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki i Poezji Patriotycznej zorganizowanego w SP nr 3 w Płońsku [Foto: zbiory szkolne]

W środę, 7 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyła się akademia upamiętniająca stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzeni uczniowie poznali metody walki Polaków o wolność i zachowanie swojej tożsamości narodowej. Delegacja uczniów wraz z dyrektor Teodozja Gorlewską i  nauczycielem historii złożyła kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym 60. rocznicę odrodzenia naszej ojczyzny, znajdującym się na dziedzińcu szkoły.

Po wspólnym odśpiewaniu przez społeczność szkolną pieśni legionowych odbył się Szkolny Konkurs Piosenki i Poezji Patriotycznej. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas IV-VIII. Recytowali wiersze m. in.: „O mamo, otrzyj łzy”, „Tu mówi Warszawa!” oraz śpiewali nostalgiczne piosenki, np.: „Dziewczyna z granatem”, „Warszawo ma” czy modlitwę „Ojczyzno ma”.

Komisja konkursowa złożona z nauczycieli języka polskiego i muzyki oraz przedstawicieli samorządu szkolnego wyłoniła zwycięzców: Dawida Szczepańskiego z kl. 7a, Aleksandrę Zubę z kl. 8b i Matyldę Łukasiewicz z kl. 6a.

Podczas apelu zaprezentował się chór szkolny, wykonując wzruszające pieśni patriotyczne. Mali artyści otrzymali nagrody i dyplomy wręczone przez dyrektor placówki, przedstawicieli komisji konkursowej oraz nauczyciela historii.

(za info Joanny Nawrockiej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone