Zamknij
REKLAMA

Baczność! Klasy mundurowe odebrały certyfikaty [FOTO]

18:13, 28.09.2018 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
W piątek w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku, jak co roku, świętowano zakończenie szkolenia wojskowego

Tradycję podtrzymano i w tym roku w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica wręczono certyfikaty ukończenia szkolenia wojskowego i policyjnego uczniom klas trzecich mundurowych. Odebrało je 51 młodych ludzi. Uczniowie dumnie prezentowali się w szyku.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez jednego z uczniów Marzannie Szacherskiej, dyrektor ZS nr 1. Po niej przysięgę ślubowania złożyli najmłodsi adepci klas mundurowych z klas pierwszych.

- Nauka w klasach mundurowych jest nie tylko przygodą, ale też kuźnią przyszłych kadr dla służb mundurowych. Uczniowie klas III dobrnęli do mety, ukończyli szkolenie, a za chwilę odbiorą certyfikaty. Pamiętajmy i podziękujmy z tej okazji 2. Mazowieckiemu Pułkowi Saperów w Kazuniu i Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku, którzy są naszymi stałymi partnerami. Dzięki tej współpracy uczniowie mogą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności w dalszym kształceniu i pracy również w strukturach służb mundurowych - powiedziała dyrektor ,,jedynki".

Podczas ceremonii nie zabrakło podziękowań. Kwiaty wręczono m.in. komendantowi KPP w Płońsku Jarosławowi Brzozowskiemu, księdzu proboszczowi Zbigniewowi Sajewskiemu oraz starostom - Annie Dumińskiej-Kierskiej i Andrzejowi Stolpie. 

- Zakończyliście dzisiaj pewien etap edukacji, która na pewno przyda się wam w dalszym życiu. W szkole przekazano wam niezbędną wiedzę, by podjąć pracę zawodową i studia. Wpojono wam patriotyzm, miłość do ojczyzny, szacunek do munduru a także to, że tylko ciężką pracą można do czegoś w życiu dojść. Myślę, że te wszystkie zasady, których się nauczyliście sprawią, iż będziecie dobrymi obywatelami – zwracał się do grup mundurowych starosta Stolpa. 

(REDAKCJA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

KodKod

4 1

A księdzu za co podziękowania ? 18:47, 28.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KsiądzKsiądz

4 0

Za obronę kraju w 1939 jak hitlera błogosławił sam papież 21:01, 28.09.2018


tak sobie myślętak sobie myślę

6 1

Po co komu takie klasy mundurowe, skoro rzadko kto z tych absolwentów trafia później do służb? Nie dają one też gwarancji dostania się do służb. Klasy te powstały za poprzedników chyba po to, by mieli oni zatrudnienie. Lepiej by powstały klasy, przygotowujące do zawodu poszukiwanego na rynku pracy np. pielęgniarskie, ratownictwo, budownictwo, geodezja, ekologia, rolnictwo, spożywcze itp. Po takich technikach łatwiej jest dostać się na wyższe uczelnie i zdobyć konkretny zawód. 19:09, 28.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MoMo

3 2

Młode kulsony i cymbały ( terytorialsi) kaleki życiowe bez pomysłu na życie 600+ hahahahaha 20:59, 28.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UNCLE SAMUNCLE SAM

0 3

elo bezrobotni ! 16:20, 29.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KoloKolo

1 1

Won 21:56, 30.09.2018


REKLAMA
REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone