Zamknij

Jest najnowszy Ranking Liceów i Techników „Perspektywy”

14:58, 15.01.2025 Aktualizacja: 15:09, 15.01.2025
Skomentuj

Już po raz 27. opublikowany został ranking „Perspektywy”, w którym znajdują się najlepsze szkoły średnie w kraju – zarówno licea, jak i technika. W tegorocznym zestawieniu ogólnokrajowym nasz powiat ma tylko jednego przedstawiciela - I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku. 

Od 27 lat z satysfakcją pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć […] Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę, ale szczególnie się cieszymy, gdy w czołówce rankingu pojawiają się "nowi". To dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty, że wciąż są w polskich szkołach ambitni pedagodzy, którym chce się pracować – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych w wypowiedzi dla serwisu perspektywy.pl.

W rankingu Liceów Ogólnokształcących (uwzględniano 1000 szkół) I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku uplasowało się na 410. miejscu. W porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia to awans o 18 pozycji. „Płocka'' 2 lata wcześniej była 362, zaś w roku 2022 zajęła wysokie 329. miejsce. Placówka utrzymała status „Srebrnej Szkoły”. To niestety jedyny reprezentant powiatu płońskiego w rankingu głównym. 

[ZT]20920[/ZT]

W rankingu wojewódzkim najwyżej sklasyfikowano wspomniane płońskie I LO (103. miejsce) dalej III Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład ZS nr 2 im. Leona Rutkowskiego (211), Liceum Ogólnokształcącemu im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu (235) i II Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład ZS nr 1 (262).

Próżno szukać szkół średnich z naszego terenu w rankingu głównym techników. Jeśli chodzi o ranking wojewódzki, to najwyżej uplasowało się Technikum z ZS im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą (65. miejsce), dalej Technikum nr 1 - ZS nr 1 w Płońsku, (90. miejsce) oraz Technikum nr 2 - ZS nr 2 im. L. Rutkowskiego (95. miejsce). 

[ZT]20917[/ZT]

Kapituła rankingu pod przewodnictwem rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszarda Koziołka brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniła też wyniki egzaminów zawodowych – czytamy na stronie Polskiej Agencji Prasowej.

REKLAMA

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Bardzo smutneBardzo smutne

4 0

Cterdzieści lat temu nasze liceum było w pierwszej trzydziestce. Teraz dziesięć razy dalej.

04:15, 17.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrPiotr

2 0

Wszystko zależy od nauczyciela i jego indywidualnego podejścia do ucznia. Bo przykładowo jeżeli całą klasa dostaje 1 z klasówki z matematyki to chyba coś nie zadziałało w przekazie wiedzy nauczycieli - uczeń.
Niestety jestem absolwentem ZSZ nr 1 i nie mam dobrego zdania co do nauczania w tamtym czasie. Niejaką pani Ewa B. nie potrafiła kompletnie przekazywać wiedzy. Ale cóż, z pustego i Salomon nie naleje.

23:04, 17.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%