Rok akademicki 2023/2024 przeszedł już do historii Wydziału Zamiejscowego w Płońsku Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej. Absolwenci odebrali zasłużone dyplomy, podrzucili birety, by dalej świętować ten ważny dla nich dzień podczas uroczystej kolacji.
Na ten dzień jedni czekali trzy, a drudzy pięć lat. 12 lipca w Restauracji Marco odbyło się zakończenie roku akademickiego oraz wręczenie dyplomów ukończenia studiów licencjackich i magisterskich w Wydziale Zamiejscowym w Płońsku Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej. Po jednej stronie zasiedli szczęśliwi absolwenci i zaproszeni na uroczystość goście (m.in. władze samorządowe - powiatowe, miejskie i gminne, przedstawiciele lokalnych firm), a po drugiej władze uczelni, które w ciepłych słowach zwracały się do studentów.
Rektor uczelni dr Justyna Żylińska życzyła bohaterom dnia jak najlepszego spełniania się zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Podkreślała, że uczelniane wspomnienia będą towarzyszyć absolwentom jeszcze przez długi czas. Władze UTH zachęcały osoby z tytułem licencjata do kontynuowania nauki na studiach magisterskich.
- Z niektórymi z Państwa widzimy się nie po raz ostatni, zobaczymy się przecież jeszcze na studiach II stopnia, w ramach których przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną ofertę - wskazywała rektor Żylińska. A trzeba dodać, że nasz wydział zamiejscowy UTH uzyskał zgodę na studia magisterskie w samym Płońsku, o czym wspomniał dziekan tegoż wydziału dr inż. Stanisław Krysiński.
- Mamy tu pełnowymiarowy wydział zarządzania, który kształci na 4 specjalnościach i tutaj, w Płońsku studenci uzyskują tytuł magistra. Właśnie dziś pierwszy taki turnus studiów magisterskich otrzyma dyplomy; to około 40 studentów, a 50 osób zdobyło tytuł licencjata. Kilka osób uzupełni dyplomy we wrześniu, więc można powiedzieć, że w Płońsku dyplomy studiów 1 i 2 stopnia uzyskał około 100 studentów - podkreślał profesor UTH.
- Chcemy cały czas iść do przodu i idziemy, choćby wprowadzając wykłady ze sztucznej inteligencji poprzedzone już wykładami w zakresie informatyki stosowanej. To dziś kwestie niezbędne. Do tego laboratoria wirtualne, z których możemy korzystać - to wszystko to nieograniczona możliwość rozwoju naszego studenta, który musi być dostosowany do wymogów jakie stawia przed nami współczesny świat - kontynuował dr Krysiński. - Do tego jest też możliwość przeprowadzania w ramach wykładów dodatkowych szkoleń i uzyskania choćby tytułu księgowego czy starszego księgowego, co wielu studentom może być przydatne, np. do prowadzenia własnej działalności gospodarczej czy znalezienia pracy właśnie w tej dziedzinie. Pozyskujemy też wiedzę od naszych interesariuszu na temat zapotrzebowania na takie kształcenie, które przyniesie wymierne i maksymalne efekty dla otoczenia zewnętrznego i dla przyszłości naszych studentów - dodawał między innymi dziekan Wydziału Zamiejscowego w Płońsku.
[FOTORELACJA]1294[/FOTORELACJA]
- Stworzenie takich warunków, tak wysokiego poziomu jakości kształcenia i możliwość przebywania we wspólnocie hołdującej tradycyjnym wartościom to ogrom wsparcia wielu osób, osób kompetentnych, zaangażowanych i przede wszystkim życzliwych studentom - zaznaczała jeszcze rektor uczelni, dziękując całemu personelowi pracującemu w płońskim wydziale UTH.
Do kadry naukowo-dydaktycznej miłe słowa kierowali sami studenci