Zamknij
REKLAMA

Zjazd absolwentów pierwszego rocznika Społecznego Liceum Ekonomicznego w Raciążu

13.32, 07.10.2022 Materiał zewnętrzny Aktualizacja: 13.46, 07.10.2022
Skomentuj Znowu razem - tylko nieco starsi ;-) [fot. zbiory szkolne]
REKLAMA

Na początku października odbyło się niezwykłe wydarzenie – zjazd absolwentów pierwszego rocznika Społecznego Liceum Ekonomicznego w Raciążu (rocznik 1998 – 2002), którzy po dwudziestu latach od zdania matury spotkali się z emerytowanymi dyrektorami: Andrzejem Nizielskim i Włodzimierzem Kosiorkiem oraz wychowawczynią – Ewą Trojanowską. 

Wydawało się jakby czas zatoczył koło, a młodzież i kadra pedagogiczna wróciła w szkolne mury. Widać było, że upływ czasu nie zmienił uczestników uroczystości. Te same radosne uśmiechy i spojrzenia. Dyrekcja i wychowawczyni z głębokim wzruszeniem słuchali wypowiedzi absolwentów, których przed laty kształcili i starali się, aby uwierzyli we własne siły i osiągnęli edukacyjne sukcesy. Z prowadzonych rozmów wynikało, że cel został osiągnięty – absolwenci osiągnęli zawodowe sukcesy na miarę swoich możliwości. Na zjazd przyjechali między innymi: dyrektorzy, kierownicy i właściciele firm. Wkład rady pedagogicznej w rozwój zawodowy byłych uczniów jest nieoceniony. Absolwenci liceum ekonomicznego z nieukrywaną radością pokazywali zdjęcia współmałżonków i dzieci. Padały pytania o nauczycieli. Nie obyło się bez wspominania wydarzeń sprzed lat, zachowań i tych dobrych i tych złych oraz zabawnych sytuacji ze szkolnej ławki. Śmiechu było co niemiara. Oglądano także oceny w papierowych jeszcze dziennikach. 

Był to niezwykły, zapadający w pamięć wieczór dla absolwentów, wychowawczyni i dyrekcji, którzy po 20 latach od ukończenia szkoły mogli znów się spotkać, porozmawiać o dawnych dziejach i wymienić się doświadczeniami życiowymi. 

Podczas uroczystości panowała podniosła atmosfera, co było bardzo miłe dla absolwentów szkoły, którzy nie mogli uwierzyć, że znów są razem. Urzekający wystrój wnętrza Miejskiego Centrum Kultury w Raciążu, miła obsługa, a także przepyszne jedzenie sprawiły, że impreza przeszła do historii, jako niezwykle udana. Była doskonałą okazją do spotkania z przyjaciółmi. Absolwenci i kadra pedagogiczna świetnie bawili się na parkiecie, tańcząc w rytm znanych przebojów, mając cichą nadzieję, że to nie jest ostatnia uroczystość w tak zacnym gronie, 

Każdy z uczestników uroczystości na stałe zapisał się w historii szkoły, współtworzył ją zostawiając kawałek siebie, fragment własnej biografii, swoje przyjaźnie oraz sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów oraz wielkie, naprawdę wielkie emocje. 

Miniony jubileusz będzie wspaniałą okazją do nowych, pięknych wspomnień, które choć minione, pozostaną zapewne w pamięci do końca życia. Absolwenci oraz wychowawczyni mogli powspominać miejsce, w którym spędzili jedne z najpiękniejszych lat swojego dotychczasowego życia w towarzystwie osób, które przez lata troszczyły się o szkołę i jej wizerunek w lokalnym środowisku – emerytowanych dyrektorów Andrzeja Nizielskiego i Włodzimierza Kosiorka oraz swojej wychowawczyni Ewy Trojanowskiej.

Wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowej wręczono pamiątkowe dyplomy okolicznościowe. Dziękujemy za szczere życzenia i pamięć o  naszej szkole.

(Materiał zewnętrzny)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Gość😊Gość😊

1 0

Serdecznie Pozdrawiam Byłych Nauczycieli, z perspektywy czasu wiele wnieśli w podejście do życia 😊
W ogóle znajome Twarze, które widuje się uśmiechnięte😀
Życzę Wszystkim Wszystkiego Dobrego😊 oby więcej takich spotkań po latach,
Jesteście inspiracją, czas swoją klasę zmotywować 🤭 02:13, 08.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%