Zamknij
REKLAMA

Dyplomy wręczone! Wydział zamiejscowy UTH uroczyście kończy rok akademicki [FOTO]

11:54, 22.07.2022 | RED
Skomentuj - To wspaniała uroczystość. Uroczyście kończycie pewien etap w życiu, jednocześnie zaczynając nowy. Jej wspomnienie będzie towarzyszyć Państwu przez długi czas - mówiła do absolwentów rektor uczelni dr Justyna Żylińska [fot.: zbiory redakcji]
REKLAMA

W lipcowy czwartek w restauracji ''Marco'' odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2021/2022, którego głównym i wyczekiwanym przez absolwentów punktem było wręczenie dyplomów ukończenia studiów licencjackich i magisterskich w Wydziela Zamiejscowym Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Płońsku. 

- (...) Przecież ważna jest droga a nie sam cel, ta droga nie zawsze jest łatwa, a w Państwa przypadku były to wymagające egzaminy, nieprzespane noce, podczas których przygotowaliście się do zajęć, jednym słowem - ciężka praca. Jednakże do spełniania marzeń dochodzimy poprzez prozę życia, codzienność naznaczoną właśnie tą ciężką pracą - zwracała się do absolwentów studiów I i II stopnia rektor uczelni dr Justyna Żylińska. - Życzę, abyście Państwa nie ustawali w poszukiwaniu odpowiedzi na wszelkie pytania, byście pielęgnowali w sobie głód wiedzy w dążeniu do poznawania rzeczy nowych, byście mądrze i efektywnie wykorzystywali swoje szanse i możliwości - kontynuowała rektor UTH. - Życzę odwagi w realizacji celów, wychodzenia poza indywidualna strefę komfortu, żywiąc nadzieję, że zobaczymy się w Płońsku na studiach II stopnia, gdzie przygotowaliśmy specjalności będące kontynuacją nie tylko tych, które realizowaliście na studiach licencjackich, ale także nowe - dostosowane do potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego, na studiach podyplomowych i kursach, które też są ważnym elementem rozwoju - wskazywała, dziękując również za pracę całej kadrze uczelni.  

[FOTORELACJA]955[/FOTORELACJA]

Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Płońsku, dr inż. Stanisław Krysiński, prof. UTH dodawał: - Ten rok jest dla nas bardzo szczęśliwy, jeżeli chodzi o wydział zamiejscowy w Płońsku, wydział, który funkcjonuje już 22 lata. To szmat czasu i na pewno to, że wydział rozwija się, to jest duży sukces nas wszystkich. A zaowocowało to tym, że udało nam się uzyskać uznanie ministerstwa, komisji akredytacyjnej i uzyskać uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia (studia magisterskie - red.). Miasto Płońsk i powiat płoński może się poszczycić, że jest miastem akademickim w pełnym wymiarze. Wydział zarządzania prowadzi takie specjalności, które są szyte na taką miarę, aby zaspokoić potrzeby regionu, jeśli chodzi o przygotowanie specjalistów i stworzyć warunki, abyście podejmowali pracę w innych miejscowościach.

Głos zabrały również władze powiatowe i miejskie. - Współpraca uczelni i władz powiatowych układa się pięknie. Inspirujemy się nawzajem, Państwo korzystacie z tego, że jesteśmy otwarci na współpracę my korzystamy z tego, że kształcicie nam kadry i czynicie powiat płoński zalążkiem ośrodka akademickiego - stwierdzała starosta Elżbieta Wiśniewska. Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik przyznawał, że sam namawia osoby po 50 roku życia do studiowania i nikt nie żałuje swojej decyzji, świetnie odnajdując się w roli żaka. 

Zarówno z rąk starosty, jak i burmistrza oraz Wiolety Ciulińskiej, wiceprezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku oraz Krzysztofa Kucińskiego, prezesa Zarządu firmy AMP Logistyka, niektórzy studenci otrzymali listy gratulacyjne, wyróżnienia i upominki za swoje prace licencjackie lub magisterskie.  

Zanim jeszcze birety poszybowały w górę, w imieniu tegorocznych absolwentów głos zabrała Iwona Budziszewska, przewodnicząca studenckiego samorządu, wyrażając słowa uznania dla tych, którzy przyczyniły się do edukacyjnego sukcesu tegorocznych absolwentów UTH.  

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Uczta sieUczta sie

9 4

Co tam po takich studiach można w naszym kraju robić ?
Chyba wycierać stoliki w mc donaldzie 18:24, 22.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KomentatorKomentator

0 0

Skoro po studiach można wycierać stoliki to oznacza, że mamy w kraju wysoki poziom inteligencji. 12:05, 03.08.2022


CzyżbyCzyżby

10 1

starosta, mówiąc o zalążku ośrodka akademickiego, myślała o studiach MBA w wydaniu jedynie słusznej opcji dla jej "elyty"? 20:26, 22.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do czyżbydo czyżby

1 3

W świetle wszystkich pseudo POrywów demokratycznych, to raczej jedyna słuszna Lini to oPOzycyjna. 07:18, 26.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Czyżby,Czyżby,

3 1

mimo że chłodno i głodno, tylko PiS? 19:47, 26.07.2022


REKLAMA
0%