Zamknij
REKLAMA

Pierwszy dzwonek w jej murach zabrzmiał 1 września 1921 roku. Wielkie święto w naruszewskiej podstawówce [FOTO]

18:17, 20.05.2022 | Ł.W.
Skomentuj Główne uroczystości odbyły się oczywiście w szkolnych murach 'stulatki' [fot.: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Dzisiaj społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie świętowała 100-lecie utworzenia placówki. Jednym z głównych punktów wydarzenia było nadanie placówce szkolnego sztandaru.  

Choć pierwsi uczniowie uczyli się w czterech oddziałach, a szkoła mieściła się w prywatnym domu, to dzisiaj jest największą placówką oświatową z największą liczbą uczniów na terenie gminy Naruszewo. 

[ZT]10309[/ZT]

Przez ten cały wiek szkolny obiekt nie tylko wypiękniał, ale wykształcił też tysiące absolwentów, a niektórzy z nich pełnią ważne funkcje w instytucjach działających na terenie powiatu. Pierwsza rozbudowa placówki nastąpiła w 1959 roku i przez kolejne lata była sukcesywnie kontynuowana. Dzisiaj naruszewska szkoła ma halę sportową i boiska, a sale lekcyjne są dobrze wyposażone.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele Parafii pw. św. Tekli w Naruszewie. Po nabożeństwie szkolna brać i zaproszeni goście spotkali się w murach naruszewskiej ''stulatki''. Honory gospodarza wydarzenia pełniła Maria Roguska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie. 

Szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim jej uczniowie i nauczyciele. Do naruszewskiej placówki uczęszcza największa liczba dzieci z terenu gminy. Dzisiaj mieli okazję spotkać się również z absolwentami.

- Jestem bardzo wzruszona dzisiejszym dniem, tą całą uroczystością. Czuję szczególny sentyment do tej szkoły, ponieważ byłam jej uczennicą, zaczynałam tutaj edukację pod koniec lat 50-tych - mówiła nam pani Mirosława.  

– Tych szkół, które obchodzą 100-lecie w naszej delegaturze nie jest zbyt wiele także każde takie 100-lecie w szkole jest ogromnym wydarzeniem - stwierdzał z kolei Jacek Zawiśliński, dyrektor Kuratorium Oświaty delegatura w Ciechanowie.

W czasie jubileuszowych uroczystości placówka z Naruszewa po 24 latach od chwili nadania patrona - Marii Konopnickiej - otrzymała sztandar, który będzie uświetniał wszystkie uroczyści szkolne i patriotyczne.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA W FOTO-GALERII PONIŻEJ. ZAPRASZAMY :-)

(Ł.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ElzbietaElzbieta

1 0

Da mnie pierwszy dzwonek zabrzmial 1 wrzenia 1955r. 12:02, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%