Zamknij
REKLAMA

Z wiedzą pożarniczą są za pan brat [FOTO]

17:13, 15.05.2022 | Ł.W.
Skomentuj [fot.: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Jak postępować na wypadek pożaru i posługiwać się sprzętem pożarniczym, a także jaka jest historia i tradycja ruchu strażackiego –między innymi taką wiedzą musieli wykazać się w sobotę uczestnicy eliminacji wojewódzkich Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które zorganizowano na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku. Wzięło w nich udział 75 laureatów w trzech kategoriach wiekowych z mazowieckich powiatów. Zwycięzcy reprezentować będą województwo w ogólnopolskim konkursie. 

W eliminacjach uczestniczyli uczniowie z województwa mazowieckiego, którzy o straży wiedzą prawie wszystko. Zostali oni wyłonieni w konkursach powiatowych.

– Te dzieci, które biorą udział w tych konkursach, to są pasjonaci. Interesują się zagadnieniami strażackimi I to jest bardzo ważne. Fajnie, że nie siedzą przed telewizorami, komórkami tylko tutaj biorą udział w wydarzeniach związanych z ochroną przeciwpożarową

- mówił nadbryg. Jarosław Nowosielski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. 

A swoją wiedzą uczestnicy musieli wykazać się w części pisemnej i ustnej, które były podzielona na trzy grupy wiekowe: uczniów klas I-IV, V-VIII i szkół ponadpodstawowych.

– Test pierwszy, czyli ten główny, składa się z 30 pytań. Zaznaczamy tutaj, że test składa się z pytań z jednokrotną odpowiedzią prawidłową, następnie wyłaniamy trzech finalistów i będą oni odpowiadali na pytania otwarte, czyli ustne

- dodawał mł. bryg. Dominik Chodowicz, zastępca naczelnika Ośrodka Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie.

Najlepsi okazali się - w kategorii szkół podstawowych - Jakub Połeć z powiatu kozienickiego i Błażej Woźniak z powiatu zwoleńskiego, a ze szkół średnich Teofil Łaszewski z powiatu pruszkowskiego i to właśnie oni będą reprezentować województwo mazowieckie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

– Cały ten konkurs jest dosyć ciężki, bo pożarnictwo to w ogóle są ciężkie zagadnienia, tematyka jest bardzo rozbudowana. Na etapie powiatowym już było dużo trudniej niż w eliminacjach gminnych, a co dopiero będzie na wojewódzkim... Ale jestem dobrej myśli - podsumował Błażej Woźniak.  

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA W FOTO-GALERII PONIŻEJ. 

(Ł.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%