Zamknij
REKLAMA

Sprawna akcja ratunkowa w centrum Raciąża... Spokojnie, to tylko ćwiczenia z ZS STO

10:34, 08.05.2022 | Materiał zewnętrzny
Grupa strażaków szybko zabrała się do pracy, rozcinając samochód osobowy na pojedyncze elementy, zabezpieczając przy tym poszkodowanych znajdujących się wewnątrz auta. Wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie i realistyczne, nawet do tego stopnia, że nieświadomi przechodnie myśleli, że doszło do prawdziwego wypadku [fot.: zbiory szkolne/fb]
REKLAMA

W sobotę Zespół Szkół STO w Raciążu wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Raciążu zorganizowali pokaz ratowniczy poszkodowanych w wypadku samochodowym. 

O godzinie 12.05 rozległa się syrena strażacka i już 3 minuty później przed Plac Adama Mickiewicza zajechały dwa wozy strażackie. Rozpoczęła się akcja ratunkowa...

Druh Dariusz Dobrosielski opisał w skrócie, na czym polegała cała akcja i jakie byłby kolejne podejmowane kroki z poszkodowanymi w inscenizowanym wypadku. 

Dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu i Publicznej Szkoły Policealnej STO w Raciążu Damian Szcześniewski podziękował wszystkim widzom za obecność oraz zaprosił ich do stoisk szkoły policealnej, na których można było:

  • zmierzyć poziom glukozy we krwi oraz ciśnienie (stoisko Opiekuna Medycznego);
  • skorzystać z darmowego makijażu oraz zrobić analizę twarzy (stoisko Technika Usług Kosmetycznych);
  • skorzystać z darmowego masażu, przeprowadzonego przez profesjonalne już masażystki, absolwentki naszej szkoły (stoisko Technika Masażysty);
  • podziwiać piękne kompozycje kwiatowe (stoisko Florysty).

Warto nadmienić, że Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu od przyszłego roku szkolnego otwiera pierwszą w powiecie klasę pożarniczą w liceum ogólnokształcącym! Profesjonalne przygotowanie gwarantuje współpraca z Ochotniczą Strażą Pożarną w Raciążu (w której utworzona zostanie drużyna młodzieżowa, gdzie trafią uczniowie klasy pożarniczej) oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku. Utworzenie tej klasy już teraz jest pewne ze względu na dużą ilość podań. Zachęcamy kolejnych zainteresowanych do zapisywania się do tej klasy.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zapewnili policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu oraz uczniowie naszego liceum, klasy penitencjarnej (jedynej klasy liceum o takim profilu na Mazowszu!), którym serdecznie dziękujemy.

W tym miejscu przypominamy, że od przyszłego roku powstają również klasy o profilu penitencjarnym oraz policyjnym. W pierwszym przypadku szkoła posiada liczne umowy z aresztami oraz zakładami karnymi i Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości, dzięki czemu uczniowie tej klasy otrzymują certyfikat klasy penitencjarnej, a po zdaniu egzaminu maturalnego mają przepustkę do kontynuowania nauki na studiach wyższych w tej właśnie uczelni (utworzoną przez Ministerstwo Sprawiedliwości!). Kandydaci na studia mogą przebierać w wielu perspektywicznych kierunkach takich jak: penitencjarystyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, czy prawo.

W przypadku klasy policyjnej pieczę nad nią sprawować będzie Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, a absolwenci otrzymają dodatkowe punkty podczas rozmowy o pracę w policji.

Jak widać, Zespół Szkół STO w Raciążu, tzn. Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Raciążu oraz Publiczna Szkoła Policealna STO w Raciążu daje szeroką ofertę edukacyjną z bardzo perspektywicznymi kierunkami. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, więc zapraszamy w nasze szeregi :-)

(Materiał zewnętrzny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%