Zamknij
REKLAMA

Szczęście przychodzi niespodziewanie... Napisała tekst do piosenki skomponowanej przez muzyka Budki Suflera i wygrała

07:59, 27.06.2020 | REDAKCJA
Skomentuj Monika Górny zwyciężczynią konkursu 'Pióro Poetów 2020' [Foto: zbiory własne]
REKLAMA

Dwudziestu trzech uczestników, trzydzieści tekstów i jeden zwycięzca ogólnopolskiego konkursu na najlepszy tekst piosenki do melodii skomponowanej przez Mieczysława Jureckiego z Budki Suflera, multiinstrumentalistę, kompozytora i aranżera. A triumfatorką jest... Monika Górny z Przyborowic Dolnych w gminie Załuski. Gratulujemy!

Warunkiem udziału w konkursie było nadesłanie do 18 czerwca tekstu w języku polskim do  propozycji muzycznej wskazanej przez organizatora. Po formalnej weryfikacji nadesłanych z całej Polski zgłoszeń, do dalszej części konkursu zakwalifikowano 23 osoby i 30 tekstów. To jest nowy rekord tego artystycznego przedsięwzięcia.

Po weryfikacji merytorycznej przesłanych tekstów, Rada Literacka wyłoniła laureatkę „Pióra Poetów 2020″, którą za tekst „Być sobą” została Monika Górny z Przyborowic Dolnych.

- Tekst "Być sobą" to piosenka pełna optymizmu. Opowiada o tym, że marzenia są realne, każdy dzień daje nam nowe szanse, trzeba tylko wziąć duży rozbieg i odważyć się biec przed siebie. Szczęście przychodzi niespodziewanie - ta cała sytuacja jest tego najlepszym dowodem - mówi naszej redakcji pani Monika.

Nagrodzona piosenka zostanie wykonana podczas październikowego koncertu w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu.

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz