Zamknij
REKLAMA

Golec uOrkiestra wystąpi na wrześniowych dożynkach w Szerominku

15:43, 04.07.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Artystyczną gwiazdą dożynek będzie zespół Golec uOrkiestra [Foto: ze strony kapeli/M.Sosna]

Wiemy już, kto będzie gwiazdą święta plonów w gminie Płońsk. W czwartek odbyło się spotkania lokalnych dziennikarzy z organizatorami i współorganizatorami  XIV Płońskich Gminnych Dożynek Diecezji Płockiej i Ziemi Płońskiej 2019. Przed liczną zapewne publicznością zaprezentuje się zespół braci Golców: Pawła i Łukasza.

Impreza planowana jest na 15 września na błoniach przy Parafii pw. Św. Ojca Pio. Początek wydarzenia, które rozpocznie Msza św. polowa, pod przewodnictwem bp Romana Marcinkowskiego), o godzinie 12.

- Chcemy, aby relacje wzajemnej radości z dożynek przyczyniły się rzeczywiście do tego, żeby ten dzień był dniem radosnego dziękczynienia, ale też poczucia więzi międzyludzkiej i ten wymiar duchowy, społeczny i gminny z pewnością będzie zachowany - mówi ks. Tomasz Markowicz, proboszcz nowej płońskiej parafii. - Postaramy się, aby były to najlepiej zorganizowane, najlepiej przeżyte i wspominane dożynki, jakie moglibyśmy wspólnie uczynić poprzez wzajemną współpracę i otwartość, ale też wyjście naprzeciw wszystkiemu, co wiąże się z trudnym rokiem suszy, a co za tym idzie dla rolników. Dlatego postaramy się, aby wszystko to, co będzie naszym wspólnym świętowaniem miało wspaniały, piękny i godny charakter - dodaje duchowny. 

Głównym organizatorem wrześniowego wydarzenia będzie Gmina Płońsk i jeśli już o współorganizatorach mowa, to wymieńmy w tej grupie, poza wspomnianą parafią, Diecezję Płocką, Gminną Bibliotekę Publiczną w Płońsku, Miasto Płońsk, Gminę Baboszewo i Gminny Zakład Komunalny. 

Wójt płońskiej gminy, Aleksander Jarosławski szacuje, że wydarzenie o zasięgu diecezjalnym może przyciągnąć od 7 do 10 tys. uczestników. Pokrótce nakreślił on scenariusz plenerowego przedsięwzięcia, podczas którego nie zabraknie dożynkowego korowodu kilkudziesięciu delegacji z różnych dekanatów diecezji, dzielenia się chlebem z tegorocznych zbiorów, czy wreszcie występów artystycznych z gwiazdą wieczoru na czele. Koncert zespołu pop-folkowego - Golec uOrkiestra - od godziny 19. 

Od lewej: rzecznik prasowy Filip Przedpełski reprezentujący ratusz, wójt gminy Płońsk Aleksander Jarosławski, Bogdan Pietruszewski, wójt gminy Baboszewo i ks. Tomasz Markowicz, proboszcz Parafii pw. św. Ojca Pio w Płońsku [Foto: DT]

Podczas dożynek rozstrzygnięte zostaną konkursy na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy i Najciekawsze stoisko 2019. Będzie też czas na wręczenie odznaczeń. Wśród atrakcji nie zabraknie wesołego miasteczka, prezentacji i degustacji produktów regionalnych, konkursów dla publiczności, konnych przejażdżek i ogródka gastronomicznego. Szczegółowy program nie jest jeszcze domknięty. Można więc wprowadzić zamiany lub dodatkowe atrakcje.  

Władze płońskiej gminy podkreślały, że tym wydarzeniem rozpoczynają szerszą współpracę - również gospodarczą - z gminą Baboszewo i nowym wójtem, Bogdanem Pietruszewskim. Choćby w zakresie inwestycji drogowych. Kolejną okazją do wspólnej organizacji dużego wydarzenia będzie przyszłoroczna inscenizacji Bitwy Arcelińskiej, na setną rocznicę tegoż faktu.     

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkaniecMieszkaniec

6 0

Panie wójcie. Czy ja się kiedyś doczekam dożynek na gminnym boisku w Słoszewie ? I żeby zagrał zespół U2 18:30, 04.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KamykKamyk

0 0

A kiedy dozynki w Baboszewie? 09:17, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone