Zamknij
REKLAMA

Kamień węgielny daje początek budowie nowego kościoła [FOTO]

17:03, 05.05.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
W niedzielnych uroczystościach licznie wzięli udział okoliczni mieszkańcy [Foto: DT]

Na miejscu gdzie stanie nowa świątynia, gdzie znajdzie się główny ołtarz został położony kamień węgielny przywieziony przez parafian z Parafii pw. Św. Ojca Pio w Płońsku  z włoskiego San Giovanni Rotondo.

W niedzielę, 5 maja odbyła się uroczystość poświęcenia placu budowy kościoła oraz położenia kamienia węgielnego. W obrzędzie liturgicznym uczestniczył ks. Piotr Libera, biskup diecezji płockiej. 

Ordynariusz płocki poświęcił plac pod nową, trzecią świątynię w Płońsku. W przygotowanej wcześniej krypcie zamurowano kamień węgielny, a wraz z nim akt erekcyjny podpisane przez członków komitetu honorowego budowy kościoła i dwie kapsuły czasu, czyli przesłanie dla przyszłych pokoleń płońszczan, zawierające koperty ze zdjęciami rodzin, kopie dokumentów powołujących parafie, informacje dotyczące jej powstania. 

Szpadle niesione przez władze powiatowe, miejskie i gminne, zostaną użyte symbolicznie również 11 maja, kiedy to rozpocznie się kopanie fundamentów pod świątynię. Biskup Piotr Libera oznajmił parafianom obecnym na uroczystości, że Diecezja Płocka przekazała 100 tys. zł na rozpoczęcie prac budowlanych. 

Więcej zdjęć z niedzielnego wydarzenia znajdziecie poniżej. 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

PiS PiS

15 12

21 wiek a ciemnota jak w 13 21:12, 05.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Biedny jesteś....Biedny jesteś....

4 2

i zakompleksiony. Małomiasteczkowy pseudonowoczesny człowieczku, tacy jak ty popadają z wiekiem w dewocję. 16:38, 10.05.2019


REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone