Zamknij
REKLAMA

Opowieść o poszukiwaniu harmonii i spokoju wewnętrznego [FOTO]

12:37, 09.03.2019 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Kamila Kasprzykowska mówi, że pomysły na swoje prace czerpie z własnych życiowych doświadczeń [Foto: Dawid Turowiecki]

W piątek Miejskie Centrum Kultury zaprosiło płońszczan(ki) na wydarzenie, którego bohaterką była Kamila Kasprzykowska, absolwentka I LO w Płońsku, artystka, której prace określane są przez zwiedzających jako intrygujące, tajemnicze, zadziwiające i budzące niepokój. Po otwarciu wystawy, odbył się recital z okazji święta kobiet. 

Na ścianach sali wystawienniczej emceku znalazła się grafika z ostatnich kilku lat dorobku młodej artystki. Całość zatytułowano ''Azyl". - Przez swą twórczość szukam wewnętrznego spokoju i harmonii, odcinam się od pewnych problemów - przyznawała Kamila Kasprzykowska, która ukończyła kierunek grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w pracowni grafiki multimedialnej u dr. hab. Zdzisława Mackiewicza, a aneks w pracowni wklęsłodruku u dr. hab. Marka Zajki. - Technika wklęsłodruku charakteryzuje się szerokim wachlarzem możliwości . Jako młody twórca nie wiedziałam jaką drogę konkretnie obiorę i ta technika pozwoliła mi bardziej zagłębić się w poszukiwaniach i odnaleźć artystyczną drogę - dodawała.   

Jak zwracano uwagę, w pracach artystki dominuje czerń i biel. - Te kolory wiążą się z moją osobą, ponieważ przez wiele lat tak odbierałam rzeczywistość w czarnych barwach. Stąd dominacja ciemności, choć coraz częściej widać więcej światła w tle. Na jednej z prac zaakcentowałam mocniejszą czerwień, co oznacza otworzenie się na inne barwy - wyjaśniała Kamila Kasprzykowska, dodając, iż najbardziej podoba jej się twórczość abstrakcyjna.  

Artystka świadomie dojrzewa więc do położenia koloru, czego zresztą życzyli jej obecni na wystawie goście, żywiąc nadzieję, że pójdzie ona śmielej w stronę palety barw. 

Ostatnie grafiki mają dla 25-latki, jak sama zaznacza, bardzo duże znaczenie. - Wcześniej jako osoba tworząca byłam lękliwa i drobiazgowa, panikowałam przed efektem końcowym, ale już udało mi się stworzyć odważniejsze prace, wymagające własnej siły i ekspresji - podkreślała Kamila Kasprzykowska.  

Artystka brała udział w międzynarodowych i krajowych wystawach zbiorowych, konkursach graficznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia, m.in. nagrodę główną na ogólnopolskim biennale malarstwa i grafiki – Piękne Sztuki 2018. Wystawa potrwa do 4 kwietnia. 

Tego wieczoru pamiętano również o kobietach. Burmistrz wręczył paniom tulipany i mówił, iż to one w przeważającej większości są gośćmi takich przedsięwzięć jak piątkowa wystawa i bardzo chętnie uczestniczą we wszelkich wydarzeniach kulturalnych. Spotkanie zakończył nastrojowy recital z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu wokalisty Karola Pisarskiego, któremu towarzyszył gitarzysta Kuba Szostak.  

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie poniżej. 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

SewerynSeweryn

1 8

Sukienka jak na bakusy. Brak elegancji, szyku. 19:33, 10.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

OnaOna

5 1

Właśnie że bardzo ładnie, oryginalnie, piękny wzór. A przede wszystkim piękne prace, duża wrażliwość. 21:01, 10.03.2019


MisioMisio

6 0

Każdy wybiera swój styl. Należy to uszanować. 21:57, 10.03.2019


SzacunekSzacunek

4 1

Wernisaż był wspaniały. Prace ciekawe i intrygujące. Gratulacje dla artystki.
Ps. Sukienka piękna.


22:39, 10.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone