Jak zawsze przy okazji finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiele dobrego działo się również w naszym Płońsku. Styczniowa niedziela upłynęła oczywiście pod znakiem obecności na ulicach oddanych akcji wolontariuszy, którzy z puszkami w dłoniach kwestowali wśród płońszczan w zamian za czerwone serduszko-naklejkę, nieodzowny atrybut każdego ochotnika. Mieszkańcy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i aktywnie włączyli się w charytatywne dzieło Orkiestry, która tym razem zagrała dla młodych pacjentów zmagających się z chorobami onkologicznymi i hematologicznymi.
Datki na terenie Płońska, Baboszewa, Siedlina, Załusk i Naruszewa (płoński sztab) zbierało w sumie ponad 100 niezastąpionych wolontariuszy. Kwestowano również w innych miejscach naszego powiatu. Brawo Wy! 👍🫶.
Dodajmy, że w płońskim kinie tradycyjnie już zapewniono artystyczne występy rozmaitych grup tanecznych oraz młodych, utalentowanych piosenkarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku licytacje ciekawych przedmiotów i gadżetów. W niedzielny wieczór emcek podawał, że na godzinę 20-tą kwota jaką podliczono równała się blisko 110 tys. zł. To nie jest jeszcze rzecz jasna końcowy wynik, liczenie trwa, a przed godziną 13 dotarły do nas świetne informacje - jest lokalny rekord orkiestrowej zbiórki ⬇️
Zapraszamy Was do naszej foto-galerii na zdjęcia z Orkiestrowego grania w Płońsku.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"1431"}
Więcej informacji dotyczących 33. Finału WOŚP możecie znaleźć na facebook'owym profilu MCK.
::news{"type":"see-also","item":"21073"}
SUPER13:00, 27.01.2025
Super dzięki dla wszystkich którym udało się zebrać na prawie pięcio miesięczne wynagrodzenie dla Jurka. Sie ma!
,., 16:58, 29.01.2025
a to lepiej dać Panu Rydzykowi?
Pan Rydzyk za czasów PiS dostał 400mln zł a nie rozliczył się ani ze złotówki...
A na co10:18, 28.01.2025
Idą nasze podatki i składki zdrowotne.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu plonskwsieci.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Płońsk: Toyota zjechała do rowu i przewróciła się na bo
Dobrze że bydlak nikomu krzywdy niezrobił. Powinien zdechnąć w więzieniu
123
15:50, 2026-06-22
Mieszkańcy wybiorą patrona stadionu. Na liście jest już
To ci zaskoczenie z nazwą,już nikt że wzgórz odległych nie jest brany pod uwagę?,
123
15:50, 2026-06-22
Dyżurny samowolnie opuścił posterunek w Raciążu
Pijany na bank. Jak to w PKP.
Pekapowiec
14:41, 2026-06-22
Mieszkańcy wybiorą patrona stadionu. Na liście jest już
Pomordowanym na Wołyniu. Ewentualnie szukać sponsora np MDZL albo inna duza firma. Piłkarzy to my raczej nie mieliśmy.
PNW
14:23, 2026-06-22