Zamknij
REKLAMA

Radio Raciąż - sprzęt już jest, teraz szykowanie studia rozgłośni

19.11, 23.01.2023 RED Aktualizacja: 19.30, 26.01.2023
Skomentuj W pomieszczeniu na radiowe studio dyrektor Artur Adamski i Krzysztof Niedziałkowski z raciąskiego domu kultury [fot.: RED]
REKLAMA

Idea wyszła od mieszkańców i to właśnie oni będą tworzyć ramówkę Radia Raciąż. Samorząd już nawiązuje współpracę ze stowarzyszeniami działającymi na terenie miasta, uczniami oraz seniorami, którzy chętnie włączają się w lokalne projekty. – Zależy nam, żeby zaktywizować młodzież i nauczycieli - wspólnie będziemy tworzyli content radiowy - mówi Artur Adamski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu. 

Wiadomości lokalne, serwisy kulturalne oraz informacje o historii regionu – to wszystko serwować będzie nowa rozgłośnia radiowa, która powstaje w Raciążu. To pierwszy w powiecie płońskim samorząd, który będzie miał własną rozgłośnię, a serwisy tworzyć będą m.in. sami mieszkańcy miasta. Radio Raciąż jak na razie będzie nadawać tylko w Internecie, ale w przyszłości władze miasta myślą o wejściu na fale eteru. 

Rozgłośnia, która swoją siedzibę będzie miała w domu kultury, właśnie nabiera kształtów. Miasto zakupiło pierwszy sprzęt potrzebny do nadawania. Pomysł utworzenia stacji wyszedł ze Stowarzyszenia Promocji Ziemi Raciąskiej

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Mieszkańcy Raciąża w radiu usłyszą najważniejsze newsy, zapowiedzi wydarzeń oraz będą mogli poznawać lokalną, bogatą historię. Osoby, które będą chciały współtworzyć rozgłośnię, dostaną szansę uczestniczenia w warsztatach dziennikarskich oraz przejdą szkolenie z obsługi sprzętu. 

- Będą szkolenia, żeby te audycje były prowadzone przez mieszkańców dla mieszkańców, ale oczywiście też ze wsparciem profesjonalnych osób, które potrafią takie radio robić 

- mówi Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża. - To będzie typowo radiowe studio: z konsoletami, z możliwością miksowania. Jest pełne oprogramowanie, komputery. Tak naprawdę moglibyśmy nadawać już dzisiaj - dodaje szef raciąskiego ratusza.

- Sprzęt już dotarł, czekamy teraz na przystosowanie pomieszczenia na wymogi profesjonalnego studia radiowego i ruszamy z nagrywaniem podcastów - mówi z kolei Artur Adamski, dyrektor MCKSiR w Raciążu. - W tym miejskim projekcie zależy nam bardzo na współpracy ze szkołami, bo być może ktoryś z uczniów złapie bakcyla i w tym kierunku dalej będzie się kształcił.    

Rozgłośnia radiowa w Raciążu będzie kosztować blisko 80 tysięcy złotych. Pieniądze te są przeznaczone na utworzenie studia oraz jego wyposażenie. Na ten cel samorząd pozyskał całościowe dofinansowanie unijne oraz z Ministeria Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwsze serwisy z życia Raciąża mieszkańcy usłyszą jeszcze w tym roku.

REKLAMA

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

edekedek

12 3

kolejne pieniadze wydane bez sensu ;) Ciekawy jestem ile to radio w raciazu się utrzyma... ;) i co się poźniej stanie z tym bezużytecznym sprzętem ;)
20:35, 23.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RafRaf

5 1

Jeszcze kogoś z Mck już widzę biorą na obsługę,zapłacić też trzeba.🙂
21:37, 23.01.2023


Wiem coś o tymWiem coś o tym

4 1

Po miesiącu działalności w porywach 5 słuchaczy online 23:11, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytanie pytanie

7 2

Czy zamierzacie grać takie zamo gunwo co radyjo płońsk? szambopolo i super smerfne hity z lat 90 ? darujcie sobie, nikt tego nie chce słuchać 10:33, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DoreDore

1 0

Kolejna pralnia 03:53, 29.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

muzyczniemuzycznie

3 0

Ile utworów muzycxnych obstawiacie przez dobę pomiędzy mszami, koronkami przemówieniami sowieckich notabli z PiSu, pedofilów w sutannach, LGBT, ormowcami, SBkami i kapusiami UB z PiSu?
Pięć? 22:30, 30.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%