Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowa procesja i wydarzenie religijne na Wiśle [FOTO-VIDEO]

16:38, 16.06.2022 | Ł.W.
Skomentuj Czerwińska Procesja Eucharystyczna w Boże Ciało w wodną drogę ruszyła z przystani w Smoszewie [fot.: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Komplet wiernych na łodziach i innych jednostkach pływających wyruszył dziś na 18-kilometrową trasę, aby adorować w tak niecodzienny sposób Najświętszy Sakrament w dzień Bożego Ciała. Wiślana Procesja Eucharystyczna swój początek miała przy przystani w Smoszewie. Potem zatrzymywano się przy modlitewnych stacjach w Wychódźcu, Secyminie i Czerwińsku, gdzie na płynących oczekiwali na brzegu inni z uczestników kilkugodzinnej plenerowej celebry. 

[FOTORELACJA]949[/FOTORELACJA]

To pierwsza procesja, którą organizowano na Wiśle. Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie okolicznych mieszkańców. 

Procesja po Wiśle rozpoczęła się wczesnym po południem od modlitwy przy figurze patronki wodniaków św. Barbary w Smoszewie, a zakończyła uroczystym odprowadzeniem Najświętszego Sakramentu do sanktuarium w Czerwińsku nad Wisłą.

Organizatorami wiślanej procesji Bożego Ciała, oprócz salezjanów z Czerwińska nad Wisłą, był także tamtejszy Urząd Miasta i Gminy oraz parafie: św. Mateusza w Smoszewie, św. Leonarda w Chociszewie i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Secyminie-Nowinach.

Poniżej zdjęcia z tego niecodziennego wydarzenia na Mazowszu. 

(Ł.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%