Zamknij
REKLAMA

Piłkarska rywalizacja strażaków na 'Orliku' w Nowym Mieście

Krystian Jobski Krystian Jobski 11.41, 29.06.2021 K.J. Aktualizacja: 20.34, 29.06.2021
Skomentuj Turniejowi zwycięzcy - strażacy z Płońska [Foto: Martyna Rucka]
REKLAMA

Na co dzień  dbają o nasze bezpieczeństwo. W niedzielę na zaproszenie OSP Nowe Miasto dziesięć ekip strażackich z naszego powiatu - dziewięć ochotniczych i jedna państwowa – stanęło do rywalizacji o puchar prezesa nowomiejskiej jednostki. 

Emocji nie zabrakło, dopiero ostatni, 20 mecz fazy grupowej zadecydował o tym jakie drużyny zagrają w półfinałach. Ostatecznie Kownaty zmierzyły się z Jońcem, a drużyna KP PSP Płońsk podejmowała Ślepowrony. Sokołowscy i spółka nie dali większych szans rywalom z Jońca, wygrywając 3:0 i jako pierwsi zameldowali się w finale. Już przed rozpoczęciem turnieju w gronie faworytów stawiano płońską drużynę. „Państwówka” nie zawiodła oczekiwań swoich kibiców i pokonując rywali 2:0, uzupełniła grono finalistów.

W regulaminowym czasie gry finału pocieszenia nie oglądaliśmy bramek. Decydował konkurs rzutów karnych. ''Jedenastki'' skuteczniej wykonywali zawodnicy Ślepowron i to właśnie zespół z gminy Sochocin zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

W wielkim finale płońszczanie potwierdzili swoje mistrzowskie aspiracje i trzykrotnie umieścili piłkę w bramce swoich boiskowych przeciwników. KP PSP Płońsk 3 - OSP Kownaty 0.

Kibice wracają na obiekty sportowe, nie inaczej było w niedzielę na nowomiejskim 'Orliku' [Foto: Martyna Rucka]

Najwartościowszym zawodnikiem turnieju został okrzyknięty Szymon Sokołowski (OSP Kownaty). Statuetka dla najlepszego bramkarza trafiła w ręce golkipera gospodarzy zawodów, Piotra Zadrożnego. Damian Makowski (PSP Płońsk) został najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek - dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Kapitanowie drużyn oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe z rąk prezesa OSP Nowe Miasto druha Edwarda Zakrzewskiego, prezesa Banku Spółdzielczego w Płońsku Dariusza Konofalskiego oraz zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku st. bryg. Janusza Majewskiego.

OSP Nowe Miasto przy organizacji turnieju mogło liczyć na wsparcie Stowarzyszenia 'Graj z Krystianem', Banku Spółdzielczego w Płońsku oraz Gminy Nowe Miasto, którzy zostali partnerami imprezy. Przedsięwzięcie dofinansowano m.in. z funduszy Powiatu Płońskiego.

Skład wygranych - KP PSP Płońsk: Dawid Brześkiewicz, Janusz Celi, Michał Jarosławski, Robert Jaworski, Marcin Lemanowicz, Damian Makowski, Jacek Maliszewski, Jarosław Zając i Mateusz Żywko.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TURNIEJU ZNAJDZIECIE PONIŻEJ W NASZEJ FOTO-GALERII.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%