Zamknij
REKLAMA

LKS Błękitni Raciąż z sekcją bokserską. Gwiazdy na oficjalnym otwarciu [FOTO-VIDEO]

Dawid Ziółkowski Dawid Ziółkowski 14.58, 16.01.2022 D.Z. Aktualizacja: 15.34, 16.01.2022
Skomentuj Mamy nadzieję i wierzymy, że to z nowo powstałej sekcji bokserskiej 'Błękitnych' będą pochodzili zawodnicy z umiejętnościami na miarę Bogdana Gajdy, czy Kamila Szeremety [Fot.: Dawid Ziółkowski]
REKLAMA

Sobotni wieczór był wyjątkowy dla miłośników boksu z Raciąża i okolic. W hali sportowej na Stadionie Miejskim im. Jerzego Arceusza oficjalnie otwarto sekcję bokserską LKS Błękitni Raciąż. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili przedstawiciele różnych pięściarskich pokoleń – Bogdan Gajda oraz Kamil Szeremeta. 

Treningi bokserskie w Raciążu trwały już od kilku miesięcy, a prowadził je m.in. Marcin Brzeski – czterokrotny mistrz Polski w wadze ciężkiej. 18 grudnia na mocy uchwały zarządu Błękitnych Raciąż utworzona została sekcja bokserska tego obchodzącego w tym roku stulecie istnienia klubu. 

Na wczorajszym wydarzeniu przy Sportowej 1 zjawili się mieszkańcy Raciąża oraz okolicznych miejscowości, przedstawiciele Błękitnych z prezesem Wojciechem Stanowskim na czele, radni miejscy czy przedstawiciele raciąskich szkół. Nie mogło zabraknąć burmistrza Mariusza Godlewskiego, a także wójta Zbigniewa Sadowskiego. Obecny był również członek Zarządu powiatu płońskiego Artur Adamski. To był także ważny wieczór dla młodych adeptów pięściarskiego rzemiosła, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w pokazowych walkach.

Prezes Wojciech Stanowski witając wszystkich gości podkreślał, że cieszy się z faktu, że klub pokazuje, że Raciąż nie stoi tylko piłką, ale także pojawiają się inne dyscypliny sportu, a boks jest tego przykładem. Robert Kędzierski dziękował władzom samorządowym za okazane wsparcie i pomoc w utworzeniu bokserskich struktur. Burmistrz Godlewski podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt i dodał, że być może uda się w mieście wychować przyszłych bokserskich mistrzów.

Szef raciąskiego ratusza powitał wśród zebranych Bogdana Gajdę – raciążanina, mistrza Europy z 1977 roku, dwukrotnego olimpijczyka (Montreal 1976 oraz Moskwa 1980) i 9-krotnego mistrza Polski. Podkreślił, że to bardzo ważne wydarzenie dla sportowej społeczności Raciąża i dla osób trenujących w sekcji. Przypomniał również, że pan Bogdan był niepokonany na ringu aż przez sześć lat! Podziękowania za przyjazd trafiły także do Kamila Szeremety – mistrza Europy z 2018 roku, dwukrotnego mistrza Polski i niedawnego pretendenta do tytułu mistrza świata. 

Bogdan Gajda podkreślił, że cały czas ma duży sentyment do Raciąża i po odwiedzinach wracają piękne wspomnienia. Były pięściarz zaznaczył, że spędził tu kilkanaście lat życia i zawsze będzie to dla niego ważne miejsce. Przypomniał m.in. swoją walkę w Łodzi, kiedy na jednej z trybun zauważył transparent – „Kiedy Raciąż dopinguje, Gajda nokautuje!”

– Miałem wtedy wspaniały doping – dodał. Opowiadał także o swoich dwóch walkach z późniejszym zawodowym mistrzem świata, Amerykaninem Thomasem Hearns’em, a także finałowej walce podczas Mistrzostw Europy 1977 z reprezentantem NRD Ulrichem  Beyer’em. – Byłem przekonany o tym, że przegram. On nokautował wtedy wszystkich rywali, mówiliśmy na takich czołg. Podszedłem do tej walki na luzie i ją wygrałem – wspominał dwukrotny olimpijczyk. 

Kamil Szeremeta podkreślił, że życzy młodzieży trenującej boks w Raciążu sportowych sukcesów, ponieważ mają do tego świetne warunki. Ocenił, że dużo podróżuje po Polsce i nie widział wielu klubów z tak dobrze wyposażonym zapleczem, zapewniających zawodnikom tego typu miejsce do doskonalenia umiejętności. Chętne osoby miały możliwość zadawania pytań obecnym w hali bokserskim mistrzom. 

[ZT]9390[/ZT]

Podczas wydarzenia wszystkie osoby trenujące na co dzień w sekcji bokserskiej Błękitnych otrzymały specjalne dyplomy z podziękowaniami za udział w zajęciach promujących zdrowy styl życia. Uhonorowani zostali również zaproszeni goście – Bogdan Gajda otrzymał podziękowanie za objęcie raciąskiej sekcji bokserskiej honorowym patronatem, zaś Kamil Szeremeta za wsparcie i pomoc w jej utworzeniu. Oczywiście była też chwila na rozmowę z pięściarzami, otrzymanie autografu, czy zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. 

Podsumowując, sobotni event był nie lada gratką dla okolicznych miłośników pięściarstwa!

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA W NASZJE FOTO-GALERII PONIŻEJ.  

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

Brawo RaciążBrawo Raciąż

3 1

idziecie w dobrym kierunku. 10:01, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jsjs

1 5

żenada ...... 12:04, 17.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

maszmasz

1 0

tak na imię? 13:26, 18.01.2022


Riddick BoweRiddick Bowe

0 0

A kto to jest Robert Kędzierski? 23:39, 25.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W Raciążu już nie koW Raciążu już nie ko

0 0

Kibic Blekitnych 14:16, 22.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kibic BłekitnychKibic Błekitnych

0 0

W Raciążu po 100 latach już nie kopią tylko boksują. Arceusz w grobie się przewraca. 14:19, 22.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%