Zamknij
REKLAMA

Sukces Kamila Kędzierskiego! Zawodnik Błękitnych Raciąż medalistą mistrzostw Polski

11.33, 03.10.2022 RED Aktualizacja: 11.48, 03.10.2022
Skomentuj Kamil ze swoim trenerem Marcinem Brzeskim [fot.: zbiory prywatne]
REKLAMA

Sekcja bokserska Błękitnych Raciąż ruszyła niespełna dziewięć miesięcy temu, a w ten weekend reprezentant klubu osiągnął ogólnopolski sukces. Kamil Kędzierski zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w Bytowie. 

Przygotowania do imprezy w województwie pomorskim trwały przez ostatnie dwa miesiące, podczas których Kamil trenował i toczył walki sparingowe pod okiem trenera Marcina Brzeskiego. Panowie współpracują od roku. Zawodnik pochodzący z Drobina podczas mistrzostw startował w kategorii do 90 kg.

Młody pięściarz rozpoczął swój udział w turnieju najlepiej jak mógł, czyli od zwycięstwa. W kolejnej rundzie również okazał się lepszy, wygrywając stosunkiem 4:1, zapewniając sobie awans do półfinału. Kamil nie miał zamiaru się zatrzymywać i po zwycięstwie 3:0 reprezentant Błękitnych Raciąż zameldował się w finale swojej kategorii wagowej. Tam musiał uznać wyższość zdecydowanie bardziej doświadczonego rywala, jednak srebro należy traktować w kategoriach dużego sukcesu.

- Gdybym nie wierzył w Kamila nie jechalibyśmy na mistrzostwa Polski. Nie mamy sobie nic do zarzucenia, plan wykonaliśmy w 100%! Dodam ze Kamil przed zawodami nie odbył walki w ringu. Na mistrzostwach stoczył swoje pierwsze cztery pojedynki, a rywale mieli ich na koncie od 10 do 30. Kamil z walki na walkę robił jednak postępy, a dodam jeszcze, że miał jedną walkę więcej niż pozostali. W finale boksował z mistrzem Polski z ubiegłego roku i brązowym medalistą mistrzostw Europy

– powiedział naszemu portalowi trener Marcin Brzeski. 

Dodaje również, że usłyszał wiele pochlebnych opinii na temat Kamila i umiejętności od innych trenerów obecnych na imprezie w Bytowie. - Nic tylko ciężko pracować i trenować dalej! – podkreśla szkoleniowiec Błękitnych. 

Podczas mistrzostw Polski razem z Kamilem Kędzierskim, oprócz trenera Marcina Brzeskiego, był także trener Mateusz Groszkowski. W ekipie znaleźli się też przedstawiciele Zarządu klubu – prezes Wojciech Stanowski oraz skarbnik Robert Kędzierski.

Jak czytamy na facebookowej stronie sekcji bokserskiej raciąskiego klubu, wyjazd do Bytowa nie byłby możliwy dzięki wsparciu ze strony Banku Spółdzielczego w Raciążu, firmy Polmlek, a także burmistrza Raciąża oraz wójta gminy Raciąż. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Justa27Justa27

4 0

Brawo Kamil, brawo Raciąż! Warto inwestować w boks? - warto. 👍👍👍 13:16, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Graty!Graty!

1 0

Gratulacje! Ale tak z ciekawości ile walk stoczył nasz zawodnik na tych mistrzostwach bo nie ma informacji 19:19, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%