Złoty Mateusz, srebrna Julia! Płoński MKS na MP Zrzeszenia LZS

18:21, 06.06.2021 za info MKS Bank BS Płońsk dodał RED Aktualizacja: 18:33, 06.06.2021
Skomentuj Pamiątkowe zdjęcie płońskich medalistów: Mateusz Poryziński i Julia Chodkowska [Foto: zbiory klubowe] Pamiątkowe zdjęcie płońskich medalistów: Mateusz Poryziński i Julia Chodkowska [Foto: zbiory klubowe]

Złoty i srebrny medal oraz wiele miejsc w czołówkach swoich konkurencji wywalczyli zawodnicy MKS BANK BS Płońsk podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS, które rozegrano w dniach 4-6. czerwca w Słubicach, informuje płoński klub. Gratulujemy!

Zacznijmy od naszych medalistów. Mateusz Poryziński wywalczył złoty medal w kategorii U-18 w chodzie na 10 km z czasem 58.11.52. Natomiast Julia Chodkowska została srebrną medalistką w tej samej kat. w biegu na 400 mppł. Czas 63.32. to nowy rekord klubu.

Udanie wystartowali pozostali zawodnicy, zajmując czołowe lokaty w swoich konkurencjach. Do podium niektórym zabrakło niewiele.

Wyniki i miejsca wszystkich naszych lekkoatletów, którzy zaprezentowali się w Słubicach:

1. Poryziński Mateusz U18 - chód 5000 m - 58.11.52 (trener Zbigniew Wiśniewski i Andrzej Chyliński)

2. Chodkowska Julia U18 - 400 mppł - 63.32 - Rekord Klubu (trener Zbigniew Majewski)

4. Kwasiborska Julia U18 - 100 12.36 (trener Zbigniew Majewski)

4. 4x100m (Zdunowska Marta, Jaroszewicz Dominika, Widulińska Wiktoria, Chojnacka Klaudia) - 52.86

5. Chojnacka Klaudia U20 - 100 - 12.59 RŻ (trener Zbigniew Wiśniewski)

6. Ptasiewicz Jakub U18 - skok w dal - 6.28 RŻ - (trener Piotr Kozera)

7. Szemplińska Aleksandra U18 - skok w dal - 5.25 (trener Zbigniew Majewski)

8. Kwasiborska Julia U18 - 200 - 26.05 (trener Zbigniew Majewski)

9. Chojnacka Klaudia U20 - 200 - 26.45 (trener Zbigniew Wiśniewski)