Zamknij
REKLAMA

Jakub Ptasiewicz mistrzem Polski do lat 18! - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi lekkoatleta z Płońska

10.28, 17.07.2022 D.T. Aktualizacja: 14.20, 18.07.2022
Skomentuj Jakub Ptasiewicz (drugi od lewej) z trenerem Piotrem Kozerą [fot.: zbiory klubowe]
REKLAMA

Bardzo dobre wieści napłynęły w sobotę z Bielska Białej, gdzie trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce - 54 PZLA Mistrzostwa Polski U18, gdzie startuje blisko 900 młodych sportowców, w tym zawodnicy MKS BANK BS PŁOŃSK. Nasz utalentowany skoczek Jakub Ptasiewicz pokazał klasę i sięgnął po złoty medal w konkursie skoku w dal juniorów młodszych! Na kilka godzin przed kolejnym startem rozmawialiśmy z Jakubem.

Podopieczny trenera Piotra Kozery zakończył konkurs z wynikiem 7.07 (w eliminacjach 6.61), co zapewniło mu tytuł mistrza Polski U18. 

- Jestem bardzo szczęśliwy. Starałem się mocno w tym sezonie, walczyłem. Myślałem tylko o którejś z pozycji na podium, a wyszło jak wyszło, wszystko w sumie dobrze

- ocenia skromnie w niedzielnej rozmowie telefonicznej z naszą redakcją Jakub Ptasiewicz, nowy mistrz kraju w skoku w dal w kategorii juniorów młodszych.

- 7.07 to jeden z moich najlepszych wyników w karierze skoczka w dal, ale zbyt silny wiatr sprawił, że rezultat ten nie zalicza się do rekordu życiowego. Jest mistrzostwo Polski i to się liczy najbardziej - dodaje uczeń II klasy liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym w ZS nr 1 w Płońsku.

Przewaga nad drugim w finale zawodnikiem wyniosła ponad 20 centymetrów.

- Wszystko było pod kontrolą, konkurs ułożył się dla mnie bardzo dobrze. Już w pierwszej próbie uzyskałem najlepszy rezultat, ustawiając niejako finałowe zawody pod siebie - przyznaje Jakub Ptasiewicz. 

To jeszcze nie koniec startów Jakuba w Bielsku Białej. Dziś od godziny 14 wystąpi jeszcze w finale trójskoku.

[AKTUALIZACJA] Jakub Ptasiewicz zajął 6. miejsce w finale trójskoku z wynikiem 13.23.

[ZT]10776[/ZT]

(D.T. )
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

BuboBubo

3 1

Gratulacje. Szkoda że redakcja nie przeprowadziła z tobą wywiadu osobą ciężko pracującą na sukces za to raczy nas rozmową z botem dziewczyną której największym sukcesem jest pięć minut w tv i rodzice z kasą. 06:34, 24.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UioUio

1 0

Albo z karkiem, ktory uprawia lanie się po pysku. 16:54, 07.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%