Zamknij
REKLAMA

Nowa tablica z patronem na raciąskim stadionie. Ku pamięci osoby, która tak wiele zrobiła dla klubu...

15:43, 07.08.2020 | DAZ
Skomentuj Tak prezentuje sie tablica poświęcona patronowi miejskiego stadionu w Raciążu [Foto: blekitniraciaz.eu]
REKLAMA

W czwartek przed Stadionem Miejskim w Raciążu zamontowano nową tablicę informującą o patronie obiektu. Przypomnijmy, że od siedmiu lat nosi on imię byłego prezesa Błękitnych Raciąż – Jerzego Arceusza.

Uroczyste odsłonięcie marmurowej tablicy z wizerunkiem Jerzego Arceusza odbyło się w październiku 2013 roku, kiedy to klub z Raciąża obchodził 90-lecie swojego istnienia. Wówczas miała miejsce Msza święta, uroczysta sesja rady miejskiej, a także bankiet w budynku hali sportowej przy stadionie. Właśnie wtedy tablica z patronem stadionu została poświęcona, a odsłonił ją syn Pana Jerzego, wychowanek Błękitnych i były zawodnik m.in. Legii Warszawa - Tomasz Arceusz.

Wie pan, można powiedzieć, że ja się wychowywałem na stadionie. Od naszego domu rodzinnego do stadionu Błękitnych jest może ze 100 metrów, mój tata był prezesem klubu, także ja można powiedzieć, że byłem tam od urodzenia […] – mówił w wywiadzie dla naszego portalu w lutym 2019 roku popularny „Arcy”.

Podczas prac związanych z termomodernizacją hali tablica została zdjęta, aby zapobiec jej ewentualnym uszkodzeniom. Teraz pojawiła się w nowym miejscu i w zupełnie nowej odsłonie.

Na kolorowej tablicy w kształcie piłkarskiej murawy umieszczone zostało zdjęcie Jerzego Arceusza, a także herb Raciąża oraz napis – „Stadion Miejski im. Jerzego Arceusza. Raciąż 05.10.2013 r.”. Całość wpisana jest w srebrną, metalową ramę o kształcie stadionu. Nad tablicą powiewają również dwie biało-czerwone flagi. Nowa tablica została umieszczona tuż przy wejściu na obiekt, od strony ulicy Płockiej. Autorem konstrukcji jest Paweł Skierkowski. Jak można przeczytać na facebookowej stronie Błękitnych Raciąż, została ona ufundowana przez samorząd Miasta Raciąż z inicjatywy burmistrza Mariusza Godlewskiego.

Patron stadionu to w naszym powiecie inicjatywa praktycznie niespotykana. Tymczasem w Raciążu nie tylko nadali swojemu obiektowi nazwę, ale także upamiętnili miejscowego wieloletniego działacza tablicą, co z pewnością jest niezwykle miłym gestem w kierunku członków jego rodziny.

O komentarz poprosiliśmy burmistrza Raciąża. - Dotychczas symboliczna tablica przypominająca imię Jerzego Arceusza była umieszczona na zapleczu stadionu. Chciałem, żeby każdy kibic wchodzący na stadion, wspomniał osobę, która tak wiele zrobiła dla naszego klubu LKS Błękitni Raciąż. Tablica jest symboliczna - ma kształt stadionu z trybunami i boiskiem. Chcę jeszcze umieścić nad nią flagę z barwami naszego klubu – mówi nam Mariusz Godlewski.

(DAZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MotoMoto

6 0

A czyim imieniem my Płonszczanie nazwiemy tor kartingowy? Pytam się 11:33, 08.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA