Zamknij
REKLAMA

Płońscy oldboje z głównym trofeum międzynarodowych rozgrywek! [FOTO]

17:51, 10.02.2020 | Krystian Jobski
REKLAMA
Skomentuj
Wielka radość piłkarzy Liberpolu II po ograniu w finale gości z Ukrainy [Foto: Krystian Jobski]

Za nami dwa dni piłkarskich emocji za sprawą VIII Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Oldboy o Puchar Burmistrza Miasta Płońska. Mając w pamięci ubiegłoroczny emocjonujący finał, przed startem imprezy w gronie faworytów stawiano dwie drużyny: ukraiński Agroprodservice z Tarnopola oraz gospodarzy, czyli Oldboy Liberpol Płońsk. 

Licznie zgromadzeni kibice byli świadkami zmagań 16 zespołów, w tym trzech zagranicznych. Zespoły drużyny podzielono na 4 grupy, z każdej z nich do drugiego dnia turnieju awans uzyskiwały dwa najlepsze teamy. Po zaciętej walce w niedzielnej odsłonie zawodów nasz powiat reprezentowały dwie drużyny Liberpol Oldboy Plońsk oraz SIR Roger. Stawkę ośmiu najlepszych uzupełniły zespoły: Jeziorany, Agroprodserive, Oldboy Sulejów, Elektrownia Bełchatów oraz litewskie Soleczniki.

Początek niedzielnej rywalizacji to ponownie zmagania grupowe, tym razem w dwóch grupach. Do półfinałów awans uzyskały obie drużyny płońskiego Liberpolu, Elektrownia Bełchatów oraz ukraiński Agroprodservice. W pierwszym, bratobójczym starciu lepsi okazali się zawodnicy „drugiej drużyny" płońskich Oldboy'ów. Stawkę finalistów uzupełnił zespół zza wschodniej granicy, który w finale miał okazję wziąć rewanż za ubiegłoroczną porażkę po serii rzutów karnych. 

Przed spotkaniem o trzecie miejsce oraz wielkim finałem na parkiecie płońskiej hali swoje umiejętności zaprezentowali młodzi piłkarze Football School Płońsk oraz Płońskiej Akademii Futbolu. W tym meczu wynik był sprawą drugorzędną. Byliśmy świadkami kilku ciekawych ciekawych akcji, po których widać było, że o  przyszłość płońskiej piłki nie musimy się martwić.

W finale pocieszenia Elektrownia Bełchatów pewnie pokonała osłabioną kontuzjami po pierwszym dniu rywalizacji drużynę Oldboy Liberpol Płońsk I 4:0. 

Finałowe starcie lepiej rozpoczęli zawodnicy Agroprodservice szybko obejmując prowadzenie. Podobnie jak latach ubiegłych w barwach Liberpolu gościnnie występowało kilku doświadczonych zawodników, m.in.: Piotr Petasz (na zdjęciu powyżej), zawodnik z przeszłością ekstraklasową, zdobywca Pucharu i Superpucharu z drużyną Zawiszy Bydgoszcz. 

Stracona bramka nie podłamała płońszczan, bramkę wyrównującą zdobył przyszły król strzelców turnieju – Łukasz Barankiewicz. W przypadku remisu prowadzący zawody sędziowie musieliby zarządzić serię rzutów karnych. Tak się jednak nie stało, bo Tomasz Golatowski pokonał Wiktora Nazaruka, dając upragnione zwycięstwo płońszczanom. Co ciekawe strzelec zwycięskiej bramki to ubiegłoroczny wicemistrz świata w futbolu 6-osobowym. 

- To była bardzo udana impreza, ranga rozgrywek wzrosła dzięki objęciu jej honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Drużyny, które mieliśmy okazję gościć po raz pierwszy, zwracały uwagę zarówno na świetną organizację jak i wysoki poziom sportowy turnieju, co nas bardzo cieszy. Należą się podziękowania dla wszystkich organizatorów czyli: Oldboy Liberpol Płońsk, Urząd Miejski w Płońsku oraz MCSiR Płońsk. Duże brawa oraz słowa uznania dla wszystkich sponsorów i darczyńców, którzy tutaj nam pomagali w organizacji tego turnieju. Bez ich pomocy impreza nie doszłaby do skutku, a tak już na stałe wpisała się w nasz kalendarz. Zapraszamy już za rok. Spróbujemy wymyśleć coś, co jeszcze bardziej zainteresuje kibiców i drużyny biorące udział w turnieju - komentuje Mariusz Unierzyski, kapitan zwycięskiej drużyny (na zdjęciu powyżej z pucharem wraz z burmistrzem Andrzejem Pietrasikiem, Andrzejem Liberkiem, szefem firmy Liberpol, Waldemarem Kunickim, dyrektorem MCSiR oraz młodym piłkarskim narybkiem: Kubą Boguckim i Alanem Unierzyskim - red.) 

Skład zwycięzców - Oldboy Liberpol II: Dariusz Malinowski, Adam Zawłocki, Mariusz Unierzyski, Jarosław Unierzyski, Tomasz Golatowski, Marcin Kosiewicz, Radosław Cytloch, Piotr Petasz, Arkadiusz, Łukasz Barankiewicz, Arkadiusz Żaglewski i Sergiusz Wiechowski.

Więcej zdjęć z niedzielnej rywalizacji znajdziecie poniżej.    

(Krystian Jobski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ukrainiecukrainiec

0 0

Szkoda tylko że w drużynie z Płońska grało tak mało płońszczaków 10:45, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone