Zamknij
REKLAMA

Wyszła Tęcza i to jej piłkarze sięgnęli po główne trofeum powiatowych mistrzostw [FOTO]

17:16, 30.12.2019 | Krystian Jobski
Skomentuj Igor Gołaszewski został najlepszym zawodnikiem weekendowych mistrzostw w futsalu, a dawna Tęcza sięgnęła po turniejowy prymat [Foto: Krystian Jobski]
REKLAMA

Poświąteczne, przedsylwestrowe granie na parkiecie hali MCSiR to już tradycja. Co roku byliśmy świadkami rywalizacji drużyny seniorów PAF-u, wcześniej Tęczy 34 Płońsk z ekipą złożoną z byłych zawodników tych drużyn. W tym roku Starostwo Powiatowe w Płońsku wraz z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej postanowili nadać tej sportowej imprezie inny charakter. A z pomysłem wyszedł wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płońskiego - Józef Bluszcz. Do dwudniowej rywalizacji stanęło 8 drużyn reprezentujących na co dzień nasz powiat w rozgrywkach ligowych oraz reaktywowana przez Roberta Jadczaka Tęcza '34 Płońsk.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał rodzinny kwartet Mikołajewskich: Kazimierz, Marek, Jacek oraz Jakub. Warto zaznaczyć, że trzech z nich ma za sobą występy w roli arbitrów w polskiej Ekstraklasie. Dla najmłodszego Kuby ten czas jeszcze nadejdzie.

Pierwszego dnia turnieju zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Z każdej z nich awans do dalszej fazy rywalizacji uzyskały dwa najlepsze teamy. W meczu otwarcia najwyżej sklasyfikowana w rozgrywkach ligowych Płońska Akademia Futbolu podejmowała występujący na co dzień w B Klasie  GKS Gumino. Zakończony remisem mecz pokazał, że zmagania na trawie nijak mają się do rywalizacji w halowej.

Pierwszego dnia powiatowych mistrzostw klubów najwięcej emocji dostarczyło spotkanie PAF-u z Orlętami Baboszewo. Na boisku raz po raz dochodziło do sytuacji podbramkowych. Porażka podopiecznych Grzegorza Ziółkowskiego zakończyłaby ich udział w turnieju. Gorąca atmosfera spotkania udzieliła się piłkarzom obu drużyn. Sędziowie w tym spotkaniu mieli pełne ręce roboty, kilkukrotnie odsyłając zawodników na ławkę kar. Nie obyło się również bez czerwonych kartek. Co ciekawe, kapitan Orląt Daniel Skolimowski obejrzał czerwony kartonik dwukrotnie. Mecz zakończył się porażką płońszczan 2:3, w efekcie czego gospodarzom turnieju pozostała rywalizacja o miejsca 7-9. 

W pozostałych dwóch grupach awans uzyskały: Sona Nowe Miasto, Wkra Sochocin, Tęcza '34 Płońsk oraz Jutrzenka Unieck. W ostatniej części sobotniej rywalizacji drużyny, które zajęły ostatnie miejsce w każdej z grup, zmierzyły się ze sobą w walce o pozycje 7-9. Komplet naszych zdjęć z pierwszego dnia turnieju znajdziecie tutaj

Drugiego dnia mistrzostw sześć najlepszych drużyn powiatu zostało przydzielonych do dwóch grup. W pierwszej z nich GKS umino rywalizowało z Wkrą Sochocin oraz z Jutrzenką Unieck. W drugiej Tęcza '34 Płońsk podejmowała Sonę Nowe Miasto oraz Orlęta Baboszewo. 

W przerwie pomiędzy zmaganiami piłkarskimi były trener Tęczy 34 Płońsk Zbigniew Pawłowski zaprezentował swoją okazała kolekcję koszulek piłkarskich.

Pary półfinałowe utworzyły GKS Gumino i Orlęta Baboszewo oraz Wkra Sochocin z Tęczą 34 Płońsk.

W pierwszym podopieczni Grzegorza Ziółkowskiego zrewanżowali się ligowym rywalom za porażkę w pierwszym dniu turnieju, wygrywając 4:2. W drugim Wkra Sochocin uległa minimalnie Tęczy 34 Płońsk 2:3.

Licznie zgromadzona publiczność podczas finałowej fazy turnieju miała okazję podziwiać umiejętności płońskich Mażoretek „Diament" pod kierunkiem Edyty Gałeckiej.

Po półfinałowych niepowodzeniach, GKS- owi Gumino i Wkrze Sochocin pozostała walka o najniższy stopień podium. Lepsi okazali się zawodnicy występujący na co dzień w A Klasie. Miejmy nadzieję, że zwycięstwo 5:2 w finale pocieszenia będzie dobrym prognostykiem przed zbliżającą się rundą wiosenną. Przypomnijmy, Wkrę czeka walka o utrzymanie.

W wielkim finale dzielnie walczące Orlęta Baboszewo musiały uznać wyższość doświadczonej ekipy Tęczy '34 Płońsk. Strzelanie rozpoczął Robert Jadczak, przypominając kibicom o swojej mocnej stronie jaką niewątpliwie przez całą jego przygodę z piłką były stałe fragmenty gry.  Wynik spotkania podwyższył Wojciech Bluszcz (na zdjęciu powyżej), jak przystało na środkowego pomocnika odebrał piłkę na połowie boiska Łukaszowi Wiśniewskiemu, po czym sam wykończył akcję wykorzystując zagranie Piotra Gruszczyńskiego. Wynik spotkania ustalił Krzysztof Dzięgielewski, który dosłownie i w przenośni dobił leżącego rywala, umieszczając z bliskiej odległości futbolówkę w bramce. Tęcza 3 - Orlęta 0. Tęcza mistrzem!

[ZT]4703[/ZT]

Po turnieju porozmawialiśmy chwilę z legendą warszawskiej Polonii, wychowankiem Tęczy 34 Płońsk - Igorem Gołaszewskim, który został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem turnieju.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Tomasz Kuligowski z Sony Nowe Miasto, a najskuteczniejszym zawodnikiem zdobywca 7 goli, zawodnik GKS Gumino, Piotr Ronczkowski. 

Tęczowi w składzie: Michał Kłodowski, Piotr Gruszczyński, Radosłąw Cytloch, Wojciech Bluszcz, Dominik Pusek, Kamil Kudelski, Krzysztof Dzięgielewski, Robert Jadczak, Igor Gołaszewski, Michal Bogucki (z synem Kubą, mamy nadzieję przyszłością płońskiej piłki) wraz z głównymi organizatorami klubowych mistrzostw - z ramienia Powiatu Płońskiego starostą Elżbietą Wiśniewską, Andrzejem Nizielskim - Honorowym Prezesem COOZPN i członkiem Zarządu MZPN, Waldemarem Kunickim, dyrektorem MCSiR w Płońsku oraz spiritus movens futbolowego przedsięwzięcia - Józefem Bluszczem. Na zdjęciu brak kierownika drużyny - Szymona Piekarzewskiego. [Foto: KJ]

Więcej zdjęć z imprezy znajdziecie poniżej.

(Krystian Jobski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

kibickibic

3 6

to byly piekne dni sportowych emocji.Dzięki 21:08, 30.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KibicKibic

7 4

Nic tylko powołać "Nową Tęczę" - klub który będzie reprezentował cały nasz region i całe piłkarskie środowisko, bez podziałów i rywalizacji. Klub na który złożą się powiat, miasto gminy i sponsorzy. Klub który będzie grał przynajmniej w IV, III lidze i potrafił zapełnić trybuny pięknego, nowoczesnego stadionu. Klub który będzie stawiał na młodych i swoich, który będzie dawał szansę młodym na promocję i otwierał im drzwi do profesjonalnej piłki...No dobra koniec z marzeniami:) 21:14, 30.12.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AdamAdam

2 3

Mądry komentarz powyżej.
Posiadamy jeden z większych, mazowieckich pod względem liczby ludności powiatów , To wstyd, że nie posiadamy klubu (powiatowego) , który reprezentował by nas wszystkich, ponad podziałami i dzięki finansowemu zaangażowaniu wszystkich gmin, na szczeblu IV , III ligi. Stać nas na to.!!! Łączmy się!!! 12:03, 31.12.2019


KIBICKIBIC

3 2

i ponownie powołać Redaktora Naczelnego na Prezesa:) Mogę się założyć, że ma głowę pełną nowych wizji, a i pieniądze załatwi:) 19:46, 31.12.2019


FanRutekFanRutek

1 0

Gdzie są kozy i alpaki ??? Pytam się 20:21, 02.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pastupastu

2 0

tecza wyszla i nie widac 21:37, 04.01.2020


REKLAMA